Założenie chłodnicy wodnej

Od niedawna firma, w której pracuję, założyła nowe biuro, w nowym budynku. Ja oraz kilka osób przeszło do pracy w tym miejscu. Nie było ono tak dostosowane do naszych potrzeb, co poprzednie biuro, więc ja, jako że pełniłem rolę asystencką oraz zajmowałem się zamówieniami na potrzeby firmy, miałem upewnić się, że wszystkie niedogodności zostaną rozwiązane, a samo to miejsce zostanie przysposobione do pracy w podobny sposób, co poprzednie biuro.

Przydatność chłodnicy wodnej

chłodnica wodnaNa pierwszy rzut miałem się upewnić, że wszyscy będą mieli odpowiedniej jakości sprzęt do pracy. Zamówiłem więc odpowiednią liczbę komputerów, zająłem się oprogramowaniami niezbędnymi do pracy, czy też drukarkami i niszczarkami. Dostosowałem pomieszczenia wspólne, aby każdy miał miejsce na odpoczynek od pracy i wydawało mi się, że już swoją pracę wykonałem. I tak samo chyba myślało kierownictwo. Jednak problem pojawił się w momencie, gdy pojawiły się pierwsze konkretne upały. Okazało się, że nasza klimatyzacja nie pomagała nam wystarczająco. Temperatura była tak wysoka, że nie dawaliśmy rady normalnie funkcjonować w pomieszczeniach, gdzie jednocześnie przecież uruchomionych było mnóstwo urządzeń elektrycznych, które swoje ciepło także dawały. Trudno było to znieść. Zacząłem więc szukać jakichś dodatkowych rozwiązań. Od swojego brata usłyszałem, że czasami pomaga w takich sytuacjach chłodnica wodna dodatkowo zainstalowana w danym miejscu, by jeszcze bardziej schłodzić dane pomieszczenie. Skontaktowałem się z szefostwem i omówiliśmy dokładnie problem temperatur i zasugerowałem właśnie zaproponowaną mi chłodnicę. Miałem solidne podstawy ufać bratu, więc nalegałem, byśmy zdecydowali się na instalację chłodnicy i dzięki temu poprawienie warunków do pracy. Zgoda została wyrażona, więc poszukałem najlepszych producentów i specjalistów, którzy zajęliby się umieszczeniem chłodnicy wodnej w naszym biurze, dopasowując ją odpowiednio do tego, co już mamy w naszym otoczeniu.

Bardzo liczyłem na to, że ten pomysł będzie skuteczny i całkowicie pozbędzie się naszych problemów z temperaturami. I na szczęście faktycznie tak się stało. Różnica była ogromna. Upały na zewnątrz przestały już oznaczać upały wewnątrz. Każdemu o wiele łatwiej pracowało się, gdy temperatura w pomieszczeniu nie była już tak wysoka – chłodnica zdecydowanie świetnie radziła sobie ze swoim zadaniem, dając nam wszystkim długo wyczekiwane wytchnienie. Teraz już mogłem powiedzieć, że na pewno wszystko zostało dobrze przygotowane do pracy.