Zalety stosowania pokryć trzcinowych

Na klimat posesji wpływa wygląd całego domu. Ważna jest nie tylko jego elewacja, ale również dach. Niezwykle popularnym pomysłem na jego pokrycie jest zastosowanie trzciny. Ten ekologiczny materiał nie tylko nada budynkowi niepowtarzalnego klimatu, ale jednocześnie zapewni mu ochronę na długie lata. Dzięki pokryciom trzcinowym dom będzie zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi, wilgocią i chłodem przez nawet 80 lat. Ze względu na liczne pozytywne cechy, to ekologiczne rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością.

Dach z pokryciem trzcinowym

pokrycia trzcinoweWykończenie dachu budynku pokryciem wykonanym z trzciny nadaje budynkom rustykalnego charakteru. Świetnie sprawdza się to w domach na wsi, wszelkiego rodzaju zajazdach i pensjonatach, a także altanach. Również na przedmieściach coraz częściej pojawiają się ekologiczne budynki w stylu vintage, w których pokrycia trzcinowe sprawdzają się doskonale. Jest to nie tylko stylowy dodatek, ale również świetne zabezpieczenie domu. Chroni go przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, jak deszcz czy niskie temperatury. Nadaje wnętrzom efekt mikroklimatu, dzięki czemu zimą jest tam ciepło, a latem chłodno. Trzcina charakteryzuje się wysokim poziomem wytrzymałości, ponieważ zawiera składniki woskowe. Jest to szczelne pokrycie o dużej masie, które zapewni doskonałą izolację akustyczną. Wielką zaletą tego ekologicznego materiału jest to, że szkodniki nie będą niszczyły pokrycia. Nawet po długich latach od położenia dach nadal będzie prezentował się tak samo dobrze. Jego niepowtarzalny wygląd może przybierać różne kształty, dzięki czemu łatwo wykonywać za jego pomocą dachy falowane lub stożkowe. Pokrycia trzcinowe sprawdzają się doskonale zarówno na domach prywatnych, jak i w sezonowych miejscach rekreacyjnych. Ich popularność na nowo rośnie, ponieważ coraz więcej osób szuka takich pomysłowych, naturalnych i ekologicznych rozwiązań, które jednocześnie prezentują się znakomicie.

Dachy pokrywane są różnymi materiałami, które mają nie tylko zapewniać ochronę domu, ale również nadawać mu walorów estetycznych. Jeżeli chciałoby się nadać budynkowi stylu rustykalnego, to świetnie sprawdza się do tego trzcina. Jest ona niezwykle trwała i na lata zachowa swoje właściwości. Poza tym ważne jest również, że doskonale zabezpieczy pomieszczenia przed chłodem i hałasem. Z tego powodu pokrycia trzcinowe są stosowane w miejscach rekreacyjnych, jak pensjonaty czy zajazdy, ale również w domach prywatnych, które coraz częściej korzystają z ekologicznych rozwiązań.