Zalety stosowania kabin śrutowniczych

Zanim przystąpimy do procesu malowania, niezależnie od wybranej przez nas metody, musimy najpierw usunąć starą warstwę lakieru, a także wszelkie niedoskonałości, które pojawiają się na powierzchni przedmiotu, takie jak na przykład ogniska korozji, które mogą być wyjątkowo ciężkie do usunięcia, jeżeli nie mamy odpowiedniego sprzętu. Istnieją obecnie techniki, które pozwalają zrobić to w bardzo szybki, a zarazem wygodny sposób, nie marnując przy tym surowca.

Nowoczesna kabina śrutownicza zapewnia wysokie bezpieczeństwo

nowoczesne kabiny śrutowniczeTechniką pozwalającą na usunięcie całego lakieru z powierzchni przedmiotu jest metoda zwana piaskowaniem. Występuje ona w różnych wariantach, a do jej stosowania potrzebne będzie nam kilka elementów. Przede wszystkim musimy mieć specjalną śrutownicę, jeżeli tylko mamy do czynienia z dużym przedmiotem, z którego chcemy usunąć lakier oraz rdzę. Jak taki proces się odbywa? Chodzi w nim przede wszystkim o natryskiwanie pod bardzo dużym ciśnieniem ścierniwa, czyli mieszanki złożonej z piasku, metalowych kulek i śrutu, która swoją siłą oczyszcza powierzchnię metalowego przedmiotu i pozwala przygotować go do malowania. Tutaj mogą przydać się nam nowoczesne kabiny śrutownicze. Taki proces powinien odbywać się w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu, aby można było zrobić to bezpiecznie. Najlepiej w tym celu sprawdzają się komory oraz kabiny śrutownicze, w których można prowadzić taki proces. Taka kabina musi być przede wszystkim szczelna, aby odłamki i kawałki ścierniwa nie wydostawały się na zewnątrz, gdzie mogą zranić przypadkowe osoby. Zajmujący się tym pracownik ma założony specjalny strój ochronny, który chroni go przed uderzającymi kawałkami materiału. Jeżeli interesują nas nowoczesne kabiny śrutownicze to warto kupić ją od dobrego producenta. Powinna ona spełniać wszystkie wymagania, jakie będziemy mieli wobec niej. Zapewnimy sobie w ten sposób naprawdę wysoki poziom świadczonych przez nas usług, a dodatkowo używany przez nas materiał będzie pracował w obiegu zamkniętym.

Liczne firmy zajmujące się lakierowaniem chętnie korzystają takich rozwiązań i pomysłów, dzięki czemu mogą szybko przygotować nawet bardzo duże przedmioty do malowania. W odpowiedniej kabinie może znaleźć się nawet wagon kolejowy, który będzie przez nas wykorzystywany do tego, aby móc go później pomalować. W dużej kabinie zmieszczą się wszystkie rzeczy, które chcemy poddać temu procesowi, co zapewni nam najwyższy dostępny poziom pracy oraz niesowity komfort, który z tego wynika.