Zalety ringów CCFL

Posiadaczom skuterów czy też motocykli bardzo często zależy na tym, aby posiadane przez nich modele pojazdów wyróżniały się pośród innych. Skutecznym sposobem na odróżnienie się jest zainwestowanie w odpowiednie, ozdobne oświetlenie, szczególnie w formie ringów. Powinno być one wykonane w odpowiednej technologii, aby były odpowiednio odporne i trwałe.

Do czego wykorzystuje się ringi CCFL

sprawdzone ringi ccflPosiadaczom pojazdów jednośladowych, takich jak motocykle czy też skutery bardzo często zależy na tym, aby wyróżnić posiadany pojazd pośród innych. Szczególnie dotyczy to pojazdów wyprodukowanych przez najbardziej popularne marki, których jeździ na ulicach bardzo dużo. Zmiana koloru w tym przypadku może się okazać niewystraczająca, dlatego też wielu motocyklistów inwestuje w oświetlenie ozdobne, takie jak na przykład sprawdzone ringi ccfl. Ringi to bardzo popularny typ oświetlenia ozdobnego do pojazdów, w szczególności właśnie do pojazdów jednośladowych. Takie oświetlenie pozwala uzyskać bardzo efektowny efekt wizualny, który z pewnością będzie zwracał uwagę w szczególności wieczorami. Oczywiście jednak ringi mogą być wykonane w różnych technologiach, co może mieć wpływ na ich trwałość oraz przede wszystkim jasność świecenia i barwę światła. W przypadku oświetlenia ozdobnego bardzo ważne jest, by było ono równomierne na całej powierzchni, dlatego właśnie ringi wykonane w technologii CCFL są w tej chwili najpopularniejsze. Sama intensywność świecenia powinna być dostoswana do jasności fabrycznych reflektorów, gdyż tak jak wspominano wcześniej, ringi nie mogą być wykorzystywane jako główne źródło oświetlenia, ze względu na to że nie posiadają homologacji. Mimo tego, warto dopasować jasność świecenia ringów CCFL oraz przede wszystkim barwę emitowanego przez nie switła tak, by była ona dopasowana do barwy emitowanej przez fabryczne reflektory. Oprócz pojazdów jednośladowych, ringi CCFL są obecnie bardzo często montowane również w pojazdach takich jak quady. Są one zasilane dzięki podłączeniu do świateł postojowych lub tez do DRL. Przy zakupie ringów należy zwrócić uwagę na ich producenta, na to z jakich materiałów wykonano osłonę ringów, a także na to czy są one objęte gwarancją. Lepszym rozwiązaniem jest także zakup ringów nowych, chyba że używane będą w bardzo dobrym stanie.

Oświetlenie zamontowane w pojazdach może pełnić różne funkcje. Oprócz funkcji zwiększających widoczność na drodze może ono pełnić także bardzo ważne funkcje ozdobne. Jest to szczególnie ważne w przypadku pojazdów jednośladowych, takich jak motocykle czy też skutery i quady.