Zalety ręcznej ceramiki i rękodzieła

 

Dla wszystkich miłośników wyrobów ceramicznych nie lada gratką będzie nabycie unikatowych egzemplarzy wykonanych ręcznie za indywidualne zamówienie. Jeśli decydujemy się na przedmioty wykonane ręczne, to z pewnością możemy liczyć na to, że będziemy jedynymi posiadaczami określonych sztuk. Ręcznie wyrabiane kubki, półmiski, spodeczki, filiżanki czy talerze można nabyć osobno lub w całych zestawach.

Piękne i unikatowe rękodzieło ceramiczne

unikatowa ceramika - rękodziełoJeśli zastanawiamy się, co kupić na prezent najbliższy, którzy cenią sobie ręcznie wykonane oryginalne przedmioty, to warto pomyśleć także o wystroju domu. Oprócz wszelkich rzeźb, szkatułek czy figurek, praktycznym pomysłem będzie nabycie zastawy do jadalni na specjalne zamówienie. Indywidualny projekt zadowoli każdego miłośnika sztuki i tworzonych indywidualnie wyrobów rzemieślniczych. Nie będą to typowe talerze czy miski z sieciówki, jakie posiada co drugie gospodarstwo domowe. Warto wybrać te, które będą w stu procentach unikalne. Do wyboru jest wiele różnych wyrobów z gliny, porcelany i solidnej ceramiki. Istnieje wiele wzorów, kolorów i rozmiarów przedmiotów do wyboru. Ze względu na swój ręczny charakter wyrobu mogą posiadać indywidualne ślady rąk, co nadaje im jeszcze bardziej oryginalnego wyglądu. Jeśli poszukujemy więc praktycznego przedmiotu o wymiarze artystycznym na prezent, to dobrym pomysłem będzie właśnie unikatowa ceramika – rękodzieło. Nabywając tak wykonaną zastawę do domu, będziemy mieli pewność, że jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Będzie doskonałym uzupełnieniem stylizacji boho lub wnętrz o ludowym charakterze. Folkowe wzory z różnych regionów Polski są popularnymi motywami wykorzystywanymi do tworzenia ręcznych wyrobów ceramicznych. Równie popularne są motywy roślinne i zwierzęce. Każdy esteta znajdzie dla siebie coś ciekawego. Istnieje też możliwość złożenia indywidualnego zamówienia na własny projekt. Może to być na przykład pomysł na podziękowania ślubne dla rodziców. Możemy wtedy umieścić na kubeczkach, wazonach lub półmiskach dedykację: „kochanej mamie” lub „kochanemu tacie”. Sprawdzą się też jako prezent na urodziny, jubileusze, rocznice lub Walentynki.

Wyroby rzemieślnicze zawsze dają pole do popisu artystom, a więc będą stanowiły unikatową dekorację każdego mieszkania. Zestawy kompletować można dowolnie. Jeśli zakupimy ceramikę hurtowo, to na pewno będziemy mogli też liczyć na drobne rabaty. Jeśli natomiast chcemy wręczyć wybrany element jako upominek imieninowy, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić pojedynczy egzemplarz z imieniem solenizanta w pięknej oprawie.