Zalety łóżek kontynentalnych.

Ogromne łóżka kontynentalne, do niedawna, były głównie luksusem kojarzonym z pokojami w najlepszych hotelach. Obecnie, każdy z nas może cieszyć się taką wygodą, jakością, a także efektownym wyglądem tego niebanalnego mebla. Są o wiele bardziej przystępne cenowo i pożądane przez klientów. W porównaniu do tradycyjnych modeli, łóżka kontynentalne, są wyższe i w całości pokryte tapicerką. Mają też ujednoliconą powierzchnię materaca.

Co warto wiedzieć o łóżku kontynentalnym?

łóżka kontynentalne ze sklepu internetowegoOprócz prezencji, ważne są walory jakościowe mebla. Łóżko jest wyjątkowo wysokie, ponieważ materac znajduję się na wysokości 60 – 70 cm nad podłogą. Taka wysokość pozwala na bardzo komfortowej zmianie pozycji ciała ze stojącej na leżącą. W szczególności doceniają to osoby starsze, z problemami zdrowotnymi lub kobiety w ciąży. Taka budowa pozwala na bardzo szybkie położenie i wstanie z łóżka. Ze względu na nietypową budowę materaca sprężynowego kieszeniowego, umożliwiona jest cyrkulacja powietrza, która pomaga w odprowadzaniu wilgoci. Zapewnia to higienę użytkowania. Łóżka kontynentalne ze sklepu internetowego wyróżniają się nieprzeciętnym komfortem użytkowania. Ten model składa się z trzech elementów:  pojemnej skrzyni z dolnym materacem, materaca górnego i napowierzchniowego (tzw. topper). Zastosowanie kilku materacy zapewnia komfort użytkowania. Topper dopasowuje się  do kształtu ciała i zabezpiecza pozostałe materace przed zniszczeniem. Zwykle posiada on zdejmowany pokrowiec, który zwiększa poczucie higieny i czystości. Materac górny dobiera się tak, jak zwykły materac w łóżku tradycyjnym. Podczas wyboru bierzemy pod uwagę swoją wagę, pozycję spania oraz indywidualne preferencje dotyczące stopnia twardości materaca. Z kolei, dolna część (boxspring) stanowi świetną podporę dla całej konstrukcji. Łóżka kontynentalne mają dość uniwersalny wygląd i dopasują się do większości aranżacji wnętrz. Poza tym, sklepy meblarskie posiadają całe katalogi, z których możemy wybrać kolor, materiał tapicerki i odpowiedni fason.

Ten typ mebla składa się z dolnej skrzyni wykonanej z drewna oraz dopasowanego do niej materaca. Cechą charakterystyczną skrzyni jest jej wypełnienie sprężynami bonnelowymi. Taki typ sprężyn gwarantuje wysoką elastyczność. Oznacza to, że podczas nacisku ciała na sprężyny, rozkładają się one równomiernie na powierzchni całego materaca. Sprężyny bonnelowe są bardzo wytrzymałe, są wstanie wytrzymać bardzo duży nacisk przez długi czas. Dzięki temu mogą być używane przez bardzo długie lata.