Zalety główek treningowych z włosami naturalnymi

W nauce do zawodu fryzjerstwa bardzo istotną rolę odgrywa praktyka. Ćwiczenia nie mogą być jednak wykonywane od razu na żywych modelkach, ponieważ nie każdy zgodziłby się by na nim testowano umiejętności uczniów. Na służących do ćwiczeń główkach treningowych włosy naturalne lub syntetyczne mogą służyć do ćwiczenia innych umiejętności, które przydadzą się w zawodzie.

Główki treningowe z włosami naturalnymi

główki treningowe włosy naturalneTechniki, których musi nauczyć się każdy fryzjer, to oczywiście strzyżenie, modelowanie, farbowanie i pielęgnacja. Aby móc obsługiwać klientki i żeby wychodziły one zadowolone z salonu, fryzjer musi długo ćwiczyć swój warsztat. Aktualnie trendy bardzo szybko się zmieniają a co za tym idzie zmieniają się techniki używane w fryzjerstwie, aby osiągać nowe efekty w zakresie gładkości, długości czy koloru włosów. Ambitni fryzjerzy uczą się każdej z nich, po to żeby dostosować się do wymagań klientek. Do ćwiczenia, ostatnio tak popularnych, koloryzacji i rozjaśnień, najlepsze są główki treningowe z włosami naturalnymi. W ich wypadku nie trzeba martwić się o to, czy jeżeli wykona się taki zabieg na klientce, to czy efekt będzie identyczny. Można na nich ćwiczyć dowolne ścięcia, ponieważ nożyczki nie ślizgają się pod takim rodzajem włosa. Nadają się do treningu robienia trwałej a dzięki łatwo oddzielającym się partiom włosów, przećwiczy się na takiej dowolne upięcia. Jeżeli chodzi o główki treningowe włosy naturalne są najlepszym wyborem, ponieważ można przeprowadzić na nich każdy zabieg pielęgnacyjny czy koloryzacyjny. Ćwiczenia na takim modelu pozwalają uczniom poczuć się pewniej i nabrać odwagi do spróbowania swoich sił na żywych modelkach. Główki mogą mieć włosy długie do nawet 70 cm oraz krótkie od około 15 cm. Modele z męskimi włosami mogą być również zaopatrzone w brodę, co pomoże w nauce początkującym barberom. Główki są jednocześnie bardzo trwałe i przy odpowiedniej pielęgnacji, mogą służyć przez długi czas. Należy pamiętać o tym, aby nie polewać włosów gorącą wodą, ponieważ mogą zacząć się plątać i puszyć, co uniemożliwi naukę. Wystarczy mycie w chłodnej wodzie, maska i osuszanie ręcznikiem.

Każdy, nawet najbardziej profesjonalny fryzjer, wciąż ćwiczy nowe techniki ścinania, koloryzowania i modelowania, aby zapewnić profesjonalną obsługę klientkom z przeróżnymi wymaganiami. Nauka na główkach treningowych z naturalnymi włosami daje podstawę do tego, aby móc zacząć szkolić się na żywych modelkach, które będą zachwycone tak wyćwiczonymi ruchami nożyczek i dłoni.