Zalety butelek szklanych dla niemowląt

W obecnych czasach wielu rodziców decyduje się na ekologiczne rodzicielstwo. Rezygnują oni z jednorazowych pieluszek, a plastikowe butelki zastępują szklanymi modelami. Mimo tego, iż pozoru wydają się one zdecydowanie mniej praktyczne, są cięższe oraz mogą się potłuc, to tak naprawdę są one doskonałym wyborem. Plastikowe butelki są bardzo popularnym, jednak nie zawsze odpowiednim rozwiązaniem. Rodzice cenią je ze względu na ich lekkość oraz komfort w codziennym użytkowaniu. Tak naprawdę wiele z nich zawiera szkodliwe substancje, co sprawia, iż mogą wywierać niekorzystny wpływ na rozwój malucha.

Atrakcyjny wygląd szklanych butelek

bezpieczne szklane butelki dla niemowlątW sklepach znaleźć można szereg butelek dla maluchów, dostępne są w różnych pojemnościach, kształtach oraz kolorach. Rodzice, którzy decydują się na wybór tego typu produktów, powinni zdecydować się na takie, które będą bezpieczne. W ostatnim czasie butelki szklane stają się coraz bardziej popularne, gdyż wykonane są z ekologicznego materiału. Ich zaletą jest fakt, iż nie powodują zanieczyszczenia środowiska naturalnego, nie są szkodliwe dla zdrowia. Coraz więcej rodziców rezygnuje z plastikowych butelek, które mogą zawierać wiele szkodliwych substancji chemicznych. Jednym z nich jest Bisfenol A, który negatywnie wpływa na pracę układu nerwowego i hormonalnego. Warto zdecydować się na bezpieczne szklane butelki dla niemowląt, gdyż ich stosowanie przyniesie szereg korzyści. Są one ekologiczne, wykonane z trwałego i bezpiecznego materiału, który zdecydowanie mniej rysuje się od plastiku. By uchronić go przed potłuczeniem można zdecydować się na silikonowe nakładki, które zwiększają komfort ich użytkowania, a jednocześnie chronią przed uszkodzeniem. Zaletą butelek szklanych jest fakt, iż nie zawierają szkodliwych substancji, są zdecydowanie mniej podatne na zadrapania, łatwo utrzymać je w czystości. Wielu rodziców ceni je także za fakt, iż nie zmieniają koloru pod wpływem kontaktu z żywnością. Te ekologiczne butelki podlegają recyklingowi.

Warto unikać BPA, który często znaleźć można w plastikowych butelkach, a także pojemnikach na żywność. Negatywnie wpływa na pracę układu nerwowego, może być przyczyną zaburzeń hormonalnych, zwiększa ryzyko chorób serca. Warto zdecydować się na butelki, które wykonane są z bezpiecznych i nietoksycznych materiałów. Szkło jest doskonałym wyborem, gdyż ma neutralny wpływ na organizm człowieka. Plastikowe butelki są niebezpieczne także z tego względu, iż powstają w nich mikroszczeliny, gdzie mogą znajdować się szkodliwe dla zdrowia malucha drobnoustroje.