Wytrzymałe rolety antywłamaniowe

Wiele osób zastanawia się czy warto inwestować w zewnętrzne rolety antywłamaniowe na okna drewniane. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie, bowiem wszystko zależy od miejsca w którym rolety mają być umieszczone. Tego typu produkty wiążą się z dość dużym wydatkiem, dlatego nie opłaca się umieszczać ich na piętrach bloków czy też na wyżej położonych oknach domów jednorodzinnych. Z kolei w niskim domku, położonym z dala od sąsiadów, zewnętrzna roleta antywłamaniowa może być bardzo przydatnym i funkcjonalnym rozwiązaniem.

Czym kierować się podczas wyboru rolet?

rolety antywłamaniowe warszawaSkuteczność zewnętrznych rolet antywłamaniowych określana jest skalą o symbolu RC. Numer 1 oznacza roletę o najmniejszej skuteczności, z kolei numer 6 oznacza roletę prawie niemożliwą do sforsowania. Jeżeli jednak chcemy, aby roleta zewnętrzna rzeczywiście stanowiła zaporę dla włamywacza, warto zainwestować dodatkowe środki i wyposażyć dom w zabezpieczenia najwyżej jakości, rolety antywłamaniowe warszawa to usługi, które są gwarancją dobrego zakupu. Wydatek na pewno zwróci się przy pierwszej próbie włamania do naszego domu. Warto zauważyć, że już konstrukcje o symbolu RC1 i RC2 i posiadają zaawansowane technologicznie zabezpieczenia, utrudniające otworzenie pancerza od zewnątrz. Podczas prób otwarcia, roleta zaczyna mocno hałasować, co może zaalarmować mieszkańców i udaremnić próbę włamania. Rolety o symbolu RC3 – RC6 są mniej popularne ze względu na dużo wyższą cenę, jednak stanowią bardzo dobrą ochronę antywłamaniową, są wykonane z twardszych, masywniejszych materiałów i posiadają szereg dodatkowych zabezpieczeń. Dom dla każdego jest osobistą twierdzą. Budynek, w którym mieszkamy, ma sprawiać, że czujemy się bezpiecznie, chroniąc się przed światem zewnętrznym. To nasza oaza spokoju oraz miejsce, w którym chronimy naszą prywatność. Chcąc zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, często decydujemy się na montaż rolet zewnętrznych. Mamy do wyboru realizację inwestycji z udziałem różnego typu rolet zewnętrznych, dzięki czemu wybierzemy te najbardziej odpowiadające naszym oczekiwaniom.

Rolety zewnętrzne mają wiele zalet. Obecnie, gdy za oknami mocno świeci słońce, najbardziej docenimy to, że zapewniają we wnętrzach przyjemny chłód. Z kolei zimą pozwalają ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem domu. Ponadto stanowią ochronę przed hałasem i utrudniają włamywaczom wtargnięcie do domu. Jeżeli o ich zainstalowaniu nie pomyśleliśmy na etapie budowy – nic straconego. Takie osłony można montować również w istniejących budynkach. Warto dodać, że według specjalistów od wyceny nieruchomości rolety zewnętrzne podnoszą wartość budynku.