Wytrzymała szafa pancerna

Broń osobista wymagała wyższego poziomu zabezpieczenia niż odmiany sportowe, gdyż w przeciwieństwie do nich, była używana podczas aktywnych działań w pracy. Z tego powodu, była składowana w magazynach broni na obiekcie, które musiały być wyposażone w najlepiej zabezpieczone szafy pancerne, w celu uniemożliwienia dostępu do nich osobom nieupoważnionym. Na naszej jednostce stacjonowało przeszło sześćdziesięciu żołnierzy terenowych, a każdy z nich posiadał osobisty arsenał, który musiał być przechowywany zgodnie z zasadami ustawowymi.

Nowoczesne szafy do przechowywania broni

szafy pancerne na brońSzafy które były używane w większości magazynów broni były dość podstawowe, gdyż broń obiektowa nie wymagała spełniania tylu certyfikatów co sprzęt osobisty. Nasze szafy pancerne na broń były więc o wiele bardziej zaawansowane, wyposażone w znacznie bardziej skomplikowane zabezpieczenia elektroniczne, zapobiegające jakimkolwiek próbom otwarcia ich przez osoby niepowołane. Przede wszystkim, podstawowym zabezpieczeniem szaf był zamek szyfrowy, do którego kod posiadał wyłącznie właściciel zawartości, szef magazynu oraz dowódca jednostki. Zamek ten był jednak połączony z systemem rozpoznawania twarzy, który nie mógł zostać w żaden sposób pominięty, oraz koniecznością użycia karty dostępowej w celu odblokowania klawiatury zamka. Nie było więc żadnej możliwości by osoba nieupoważniona mogła w jakikolwiek sposób owe zabezpieczenia pokonać, a wszelkie próby wzbudzały alarm na wartowni obiektowej, natychmiast powiadamiając strażników o takowym procederze. Same szafy były również niewrażliwe na próby otwarcia lub uszkodzenia zewnętrznej skorupy, gdyż była ona wykonana z nowoczesnego stopu tytanowego, odpornego na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury oraz wpływ żrących substancji chemicznych. Oprócz wszystkich zabezpieczeń jakie oferowały, szafy te były również zwyczajnie wygodne.

Wnętrza były podzielone na półki, służące do przechowywania wszelkich akcesoriów, sprzętu do konserwacji broni oraz zapasowej amunicji, a także na przegrody na samą broń. Mieściły one bez trudu nawet największe uzbrojenie, co zachwalali zwłaszcza użytkownicy broni dalekozasięgowej, mającej często bardzo pokaźną długość, przekraczającą nieraz wymiary większości standardowych szaf. Nasze szafy były przeznaczone do przechowywania czterech egzemplarzy długiej broni i bardzo dużej ilości krótkiej, dzięki czemu nawet największy arsenał mógł być składowany bezpiecznie, bez obaw o brak miejsca i konieczność przydzielenia dodatkowego miejsca.