Wysokiej jakości podłoga z drewna

 

Jakiś czas temu kupiłam nowe mieszkanie. Wymagała tego sytuacja, bo wzięłam ślub i planujemy teraz dzieci, a dotychczasowe mieszkanie miałam dwupokojowe. To dwupokojowe mieszkanie będę teraz wynajmować i pieniądze te będą przeznaczone na ratę kredytową. Tym, co mnie najbardziej ekscytuje w nowym mieszkaniu jest to, że dostaliśmy je w surowym stanie i będę je na własną rękę urządzać. Postanowiłam nie szczędzić na materiałach aranżacyjnych, stawiając przede wszystkim na ich wysoką jakość.

Dębowa podłoga do mieszkania

deska dębowa podłogowaUwielbiam ładnie urządzone wnętrza. Od jakiegoś czasu mocniej interesuje się architekturą wnętrz i teraz mam możliwość wykorzystania zdobytej przez siebie wiedzy. Kupiłam bowiem duże mieszkanie w surowym stanie i będę je z mężem urządzać od podstaw. Długo zastanawiałam się nad tym, jaką podłogę założyć we wnętrzach. Oczywiście w kuchni oraz w łazience znajdą się płytki, ale w grę wchodzi jeszcze salon oraz sypialnia. Kiedy szukałam inspiracji na podłogę, moją uwagę przykuła deska dębowa podłogowa, która idealnie pasowała do mojej koncepcji wyglądu całego mieszkania. Do tej pory myślałam, że drewniane podłogi są mało wytrzymałe, jednak okazuje się, że ich odpowiednia impregnacja sprawia, że są nam w stanie posłużyć przez długie lata. Zasięgnęłam jeszcze dodatkowych informacji u znajomego projektanta wnętrz, który pomógł mi dopasować desko kolorystycznie do wymyślonej przeze mnie aranżacji. Zainwestowałam ostatecznie trochę większe pieniądze w ciemną deskę dębową i została już położona zarówno w salonie, jak i w pokojach. Efekt jest oszałamiający. Wnętrza prezentują się bardzo ekskluzywnie i, co najważniejsze, mam pewność, że podłoga posłuży nam przez lata. Do założenia desek podłogowych wynajęłam specjalną firmę. Zajmie się też ona pokryciem podłogi lakierem, który nie tylko nabłyszczy podłogę, ale będzie ją chronić przed uszkodzeniami. Muszę też pamiętać o tym, żeby kupić odpowiednie płyny, dedykowane właśnie lakierowanym podłogom z drewna.

Wybór podłogi do nowego mieszkania jest zawsze sporym wyzwaniem. Jest to w końcu element aranżacyjny, który ma nam służyć przez długie lata, ma ładnie wyglądać i być odporny na zniszczenia. Ja ostatecznie zdecydowałam się na podłogę drewnianą dębową. Dowiedziałam się, że jeżeli taka podłoga jest odpowiednio zaimpregnowana, to wytrzymuje przez długie lata. I przy okazji pięknie wygląda, co było dla mnie dość istotne przy wyborze podłogi. Większość elementów aranżacyjnych wnętrza będę miała wykonanych z drewna.