Wyposażenie dziecięcego łóżeczka

Kiedy nasze maleństwo skończy już kilkanaście miesięcy i nie będziemy musieli przejmować się, że przypadkowo zakryje sobie nosek i buzię kocykiem w łóżku, przychodzi czas na zmianę wyposażenia łóżeczka. Podczas snu dziecko powinno być okryte, aby czuło się przytulnie i komfortowo oraz aby nie zmarzło w nocy. Należy przy tym pamiętać o odpowiedniej wentylacji pomieszczenia oraz o kilku innych, ważnych sprawach.

Jaka powinna być pościel dla dziecka?

pościel dziecięca haftowanaJako odpowiedzialni rodzice musimy zapewnić maleństwu odpowiednie warunki oraz bezpieczeństwo podczas snu. Kluczowy będzie wybór łóżeczka. Musi być ono przede wszystkim stabilne, aby nie dało się przechylić, gdy dziecko będzie się w nim wiercić i rozrabiać. Najlepiej, gdyby materiał, z którego zostało wykonane był ekologiczny i hipoalergiczny, aby nic nie przeszkadzało niemowlęciu podczas odpoczynku. Trzeba pamiętać także o rozstawie szczebelków. Powinien być na tyle wąski, żeby nie utknęła w nim główka dziecka, ale jednocześnie na tyle szeroki, aby maleństwo nie zablokowało sobie w nim palców. Ogromne znaczenie ma także materac, który ma za zadanie zapewnić odpowiednie podparcie kręgosłupowi dziecka. Następnie trzeba zadbać o odpowiednią pościel. Najlepiej gdyby była bawełniana i niealergizująca. Jeśli zależy nam bardzo na estetyce wykonania, może nam się spodobać pościel dziecięca haftowana. W ofercie internetowej można spotkać komplety trzy-, pięcio-, siedmio- lub nawet dziesięcioelementowe. W skład pierwszego zestawu wchodzi poszewka na poduszkę, poszewka na kołderkę oraz ochraniacz na szczebelki. W drugim zestawie dostajemy także moskitierę i kokardę do baldachimu. W trzecim producent dołożył przybornik z kieszeniami i rożek, ale nie zawiera on prześcieradełka. W ostatnim dostajemy w komplecie także wypełnienie, czyli kołdrę i poduszkę. Poszewki z reguły zapinane są na wygodne zamki błyskawiczne, a rożek na rzep. Ochraniacz przywiązuje się do łóżeczka za pomocną troczków. Elementy ozdobione są uroczymi haftami, które idealnie pasują do dziecięcego pokoiku.

Chcąc zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie naszego maluszka, musimy przygotować dla niego odpowiednie posłanie do snu. Powinniśmy wybrać stabilne i wytrzymałe łóżeczko, bezpieczny dla kręgosłupa materac oraz miękką, bawełnianą pościel. Jeśli interesują nas ozdobne poszewki i ochraniacze, producencie obecnie oferują haftowane modele z pięknymi naszyciami. Często można dostać całe zestawy czy komplety pościelowe do łóżeczka, dzięki czemu wyposażenie będzie do siebie pasowało kolorystycznie.