Wymieniłem na nowe drzwi zewnętrzne

Mieszkając w domu jednorodzinnym używa się ich codziennie. Dziesiątki razy dziennie wchodzi się nimi i wychodzi, ale rzadko kiedy w ogóle pamięta się o ich istnieniu. Chodzi oczywiście o drzwi, które prowadzą właśnie z zewnątrz do domu. Ja przypomniałem sobie o nich dopiero wówczas, kiedy uległy nieznacznemu uszkodzeniu. I musiałem je wymienić na nowe. Wymieniłem je na drzwi uniwersalne, które kupiłem w jednym z salonów sprzedających właśnie drzwi i okna.

Drzwi zewnętrzne mają uniwersalne wymiary

drzwi we WłocławkuPewnego letniego dnia wchodząc do domu zauważyłem, że moje drzwi są delikatnie poobijane. Były też porysowane, co akurat wcale mnie nie zdziwiło. Chodzi mi jednak o to, że zupełnie przypadkowo zauważyłem, że wyglądają na nieźle sfatygowane. Postanowiłem, że nadszedł czas ich wymiany, bo one po prostu już nie wyglądały jak należy. Najpierw myślałem, że takie drzwi zewnętrzne trzeba zamówić bezpośrednio u producenta. Potem dopiero zorientowałem się, że wszystkie futryny mają po prostu standardowe wymiary. Nie musiałem więc specjalnie zamawiać drzwi we Włocławku, bo nie musiały wcale mieć konkretnych rozmiarów. Pojechałem więc do położonego trochę dalej salonu, w którym sprzedawano właśnie przepiękne drzwi na standardowe ościeżnice. Muszę przyznać, że były to naprawdę piękne drzwi a do tego jeszcze w naprawdę dobrej cenie. Co było dla mnie niezmiernie ważne to sprzedawane były razem z okuciami. Czyli klamki i zawiasy były już w komplecie, co znacząco ułatwiało ich zakup. Kiedy kupuje się drzwi w marketach budowlanych to trzeba do nich dokupować jeszcze osobno okucia. A w tym wypadku one były już dobrane do zestawu. Wobec tego bardzo mi to ułatwiło ich zakup i funkcjonowanie. Samo kupienie eleganckich drzwi w sklepie nie było niczym trudnym. Do tego jednak dochodził jeszcze ich montaż. I tutaj – jak się okazało – potrzebna była firma, która się tym zajmowała profesjonalnie. Ponieważ zamontowanie nowych drzwi nawet na starych ościeżnicach o uniwersalnych rozmiarach nie było taką prostą czynnością.

Gdy okazało się, że w moim domu drzwi były już nieco poniszczone to pomyślałem sobie, że pora wymienić je na nowe. Pojechałem do dużego sklepu, w którym sprzedawano elegancki drzwi zewnętrzne. Oferowano je już w komplecie razem z klamkami i zamkami. Kupiłem drzwi o uniwersalnym rozmiarze z nadzieją, że ich wymiana będzie dla mnie prosta. Okazało się jednak, że potrzebna będzie do tego firma, która się tym zajmie. Dla firmy montaż takich drzwi był naprawdę prosty – wszystko było kwestią kilku godzin.