Wybór listew sufitowych

Montaż wielu elementów w okolicy sufitu bardzo często wymaga nie tylko odpowiedniej precyzji w wykonaniu tego rodzaju prac, ale także odpowiednim doborze materiałów. Z tego też powodu decydując się na różnego rodzaju listwy sufitowe, albo inne ozdoby montowane bezpośrednio na nim, albo w jego pobliżu konieczne jest zwrócenie uwagi na typ materiału, z którego zostały one wykonane. Niekiedy to właśnie rodzaj materiału decyduje o tym, czy dany element dekoracyjny będziemy mogli w łatwy sposób zamontować.

Eleganckie listwy sufitowe

trwałe listwy sufitowe gipsoweW przypadku listew sufitowych mamy naprawdę duży wybór. Pierwszym istotnym aspektem jest przede wszystkim podjęcie decyzji w zakresie wyboru określonego typu materiału, z którego będą wykonane listwy. Do wyboru mamy przede wszystkim listwy styropianowe, listwy gipsowe, albo listwy wykonane z pianki, która do złudzenia przypomina styropian. Niezależnie od tego, jaki typ listew wybierzemy konieczne jest także podjęcie decyzji w zakresie ich wyglądu. Do wyboru mamy przede wszystkim listwy o gładkiej strukturze oraz takie, które zawierają różnego rodzaju zdobienia. Warto jest zatem zwrócić na to uwagę. Niekiedy łączenie listew ze zdobieniami może być dość trudnym zadaniem. W związku z tym istotne może być dokładne sprawdzenie wzoru, który ma być na tych listwach połączony. Mając na uwadze trudność w montażu poszczególnych listew możemy uznać, że najtrudniejsze z całą pewnością jest montowanie listew wykonanych z gipsu. Dzieje się tak dlatego, że są one dość kruche. W związku z tym możemy je łatwo uszkodzić przez nieuwagę, albo zbyt mocne dociskanie. Listwy sufitowe gipsowe montuje się bowiem przy użyciu specjalnego kleju do gipsu. Jeśli chodzi o trwałe listwy sufitowe gipsowe ich wybór w wielu miejscach jest naprawdę spory. W związku z tym bardzo łatwo będziemy w stanie znaleźć taką listwę, która będzie nam odpowiadała pod względem wyglądu oraz ceny. Najtańsze będą oczywiście listwy bez żadnych dodatkowych zdobień. Nie mniej jednak ich cena może być również dość wysoka.

Standardowa listwa sufitowa gipsowa kosztuje około sto złotych za sztukę. Biorąc pod uwagę jej długość ma ona zazwyczaj około jednego metra. Z tego też powodu zakup listew sufitowych gipsowych na całą powierzchnię sufitu to wydatek około jednego tysiąca złotych. Wszystko oczywiście zależy od tego jakie listwy wybierzemy, a także jaki obwód będzie mia nasz sufit. Im będzie on większy, tym więcej będziemy musieli zapłacić za listwy. Dodatkowo utrudnieniem może być jego nieregularny kształt.