Wybieramy lakiery poliuretanowe do naszych łodzi

Żeglarze już dawno spuścili swoje jachty i łodzie do wody. Od początku lata mamy ładną pogodę, więc pływających żaglówek jest coraz więcej. Większość z nich nocą cumuje w różnych marinach, by tuż po świcie żeglować po rozległych akwenach. Zanim jednak nasze łodzie będą cumowały przy pomostach musimy zabezpieczyć je przed szkodliwym działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, które zawsze mogą się pojawić. Najważniejsza jest oczywiście impregnacja drewna, do której używamy lakierów o najwyższej jakości.  

Lakiery stosowane są do impregnacji pokładów łodzi

lakier poliuretanowy do łodziZakup łodzi, czy jachtu jest sporym wydatkiem. Niemniej, dobra konserwacja i dbanie o silnik, pozwolą nam cieszyć się naszymi żaglówkami przez wiele lat. Musimy tylko pamiętać, by chronić drewno przed szkodliwym wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jeśli chodzi o takie artykuły, jak lakier poliuretanowy do łodzi, to zawsze powinniśmy wybierać te, które pochodzą od renomowanych i sprawdzonych producentów. Dzięki temu mamy pewność, iż będą one skutecznie chroniły drewno przed pochłanianiem nadmiernej ilości wody, co może przyczyniać się do gnicia desek. Warto mieć też na uwadze okoliczność, iż lakiery poliuretanowe mają podwójne zastosowanie, gdyż możemy nanosić je zarówno na tę część naszej łodzi, która znajduje się pod wodą, jak i doi tych elementów, które są na powierzchni, jak pomost, czy kabiny i schody. Warstwa podwodna chroni żaglówkę przed osadzaniem się na niej mułu i osadu. Elementy, które nie są zanurzone chronione są nie tylko przed wodą, ale też i szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego, które wysusza drewno lub powoduje jego przedwczesne płowienie i utratę naturalnego koloru. Większość żeglarzy stawia na lakiery bezbarwne, które wydobywają i podkreślają naturalny kolor drewna. Takie łodzie zawsze przyciągają uwagę i mimo upływu lat wyglądają praktycznie jak nowe. Zawsze powinniśmy kupować też sprawdzone preparaty, które mają nie tylko gwarancję jakości, ale są też bezpieczne dla środowiska, o które coraz częściej zaczynamy dbać. 

Wszystkie łodzie wymagają konserwacji i bieżącego usuwania wszystkich pojawiających się usterek. Tylko dzięki tym czynnością będą one w doskonałym stanie. Jednym z najważniejszych preparatów, na który powinniśmy postawić bez wątpienia jest poliuretanowy lakier, który służy do impregnacji drewna. Stosuje się go do zabezpieczania zarówno tej części łodzi, która stale znajduje się pod wodą, jak i tych elementów, które usytuowane są na powierzchni. Podwójne zastosowanie czyni je popularnymi i wybieranymi najczęściej przez żeglarzy.