Wspinaczkę trzeba ćwiczyć na bezpiecznym podłożu

Uprawianie sportu jest nie tylko pożyteczne. Może być też bardzo dobrą rozrywką, której będziemy się oddawać razem z członkami naszej rodziny. Szczególnie jeśli mamy dzieci, powinniśmy zachęcać je do podejmowania aktywności fizycznej. Możemy dać im dobry przykład i pójść razem z nimi na ściankę wspinaczkową. Jeśli zdecydujemy się na początku na taką, która ma 4-5 metrów wysokości, będziemy mogli wspinać się bez liny. Wystarczającym zabezpieczeniem będzie wysokiej jakości, miękka podłoga sportowa. To podstawa, jeśli chcemy, by wszystko odbywało się bezpiecznie.

Podłoga sportowa musi spełniać wszelkie standardy

bezpieczne podłogi sportoweDobrze jest zawsze upewniać się, że wszystko, co robimy z naszymi dziećmi, jest całkowicie bezpieczne. Jeśli planujemy wybrać się z nimi na ściankę wspinaczkową, będzie to szczególnie ważne. W takich miejscach koniecznie muszą się znaleźć bezpieczne podłogi sportowe. Na początku najlepiej jest wybierać się na bulderownię. Jest to dość niska ściana, która z reguły nie przekracza 5 metrów wysokości. Można spaść swobodnie nawet z samego szczytu danej trasy i na pewno nie zrobimy sobie krzywdy, gdyż w takim miejscu musi się znaleźć bardzo miękkie podłoże. Taka podłoga przypomina bardzo gruby materac i powinna być nią wyłożona każda część sali, w której możliwe jest wspinanie się. Warto upewnić się, czy taka bezpieczna nawierzchnia znajduje się na sali, do której zamierzamy się udać z naszymi dziećmi. Nie jest to jednak jedyny rodzaj podłoża, w który musi być zaopatrzona taka bulderownia. Na sali znajduje się wiele przyrządów, z których mogą korzystać wspinacze. Pod chwytotablicami, drążkami do podciągania się czy specjalnymi urządzeniami do ćwiczenia równowagi, musi znaleźć się elastyczna podłoga, która będzie amortyzowała, gdy będziemy na nią skakać z góry, jeśli puścimy chwyt. Nie może tutaj znaleźć się zbyt miękka nawierzchnia, ponieważ koniecznie musimy stąpać w tym miejscu bardzo pewnie. Jeśli upewnimy się, że bulderownia, do której chcemy wybrać się z dziećmi, jest dobrze wyposażona, na pewno będziemy cieszyli się wydajnym treningiem i nie będziemy musieli się martwić o bezpieczeństwo naszych pociech.

Wspólne uprawianie sportu może nas bardzo zbliżyć z dziećmi. Warto robić razem różne rzeczy, jeśli natomiast będziemy chcieli połączyć dbanie o formę z dobrą zabawą, wybranie się na bulderownię będzie idealnym rozwiązaniem. Wystarczy, że w naszej okolicy jest jakaś sala z dobrym podłożem, dzięki któremu nie będziemy narażeni na żadne urazy podczas treningów. Wtedy każda wizyta na ściance będzie świetną rozrywką.