Wpływ elektrosmogu na organizm

Jeżeli często borykamy się ze złym samopoczuciem, mamy problemy z częstymi bólami głowy lub tez innymi objawami, a badanie nie wskazują na rozwój jakiejś niebezpiecznej choroby, jednym z głównych powodów może być wpływ tak zwanego elektrosmogu, wywoływanego przez szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne PEM. Promieniowanie to emitowane jest przez większość urządzeń podłączonych do prądu, a także same gniazdka, oraz linie wysokiego napięcia oraz słupy energetyczne.

Jak bronić się przed elektrosmogiem?

skuteczne ekranowanie rfidTak jak wspomniano wcześniej, elektrosmog wytwarza większość urządzeń korzystających z prądu, które są niezbędnym wyposażeniem naszego domu czy mieszkania i nie wyobrażamy sobie obecnie bez nich codziennego funkcjonowania. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, żeby zminimalizować skutki oddziaływania elektrosmogu na nasz organizm a tym samym poprawić nasze codzienne samopoczucie. Zawsze gdy wykrywamy u siebie jakieś niekorzystne objawy warto się najpierw przebadać, aby upewnić się, że w naszym organizmie nie rozwija się jakaś choroba. Jeżeli jednak badana nie potwierdzą żadnej jednostki chorobowej możemy śmiało przyjąć, że przyczyna niekorzystnego samopoczucia jest elektrosmog. Pierwszą rzeczą którą możemy zrobić,aby zminimalizować jego działanie jest skuteczne ekranowanie rfid które można wykonać na kilka sposobów. Pierwszym jest wykonanie specjalnej bariery izolacyjne na zewnętrznych ścianach naszego domu, przy pomocy specjalnej siatki wykonanej z połączenia stali oraz włókna szklanego, które zapobiegną przepływowi pola przez ściany naszego domu. Sposób ten jest w stanie skutecznie zmniejszyć oddziaływanie zewnętrznego pola PEM na nasz organizm. Kolejnym krokiem jest również zabezpieczenie pomieszczeń od wewnątrz szczególnie tych, w przybywają osoby szczególnie wrażliwe takie jak dzieci. W tym celu można zastosować specjalne farby które doskonale zabezpieczą organizm ludzki przed działaniem szkodliwego promieniowania. Oczywiście istnieją inne sposoby na zminimalizowanie wpływu elektrosmogu na nasz organizm. Przede wszystkim należy ograniczyć bezpośredni kontakt urządzeń wytwarzających pole elektromagnetyczne z naszym ciałem.

Dlatego też rozmowy przez telefon lepiej wykonywać przez zestaw słuchawkowy lub głośnomówiący, a telefon ładować w nocy w znacznej odległości od naszego ciała. Warto również odłączać wszystkie nieużywane urządzenia elektryczne z gniazdka sieci elektrycznej, a gniazdka sieci skupić w jednym punkcie pomieszczenia, najlepiej w odległości od miejsc gdzie zazwyczaj śpimy lub odpoczywamy.