Wnękowa szafa do niewielkiej sypialni

Jakiś czas temu przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania. Oczywiście początki były trudne – remonty, urządzanie, sprzątanie. Pełno roboty, a i myśleć trzeba było o estetyce, funkcjonalności, wygodzie każdego z nas. Mieszkanie niewielkie, więc musieliśmy właściwie dopasować meble, a przede wszystkim wybrać takie, w których zmieszczą się wszystkie nasze rzeczy. Bałam się, że może być z tym problem, ale na szczęście znalazłam fajną firmę, która zrobiła mi niemal całe wyposażenie na wymiar.

Szafy na zamówienie, czyli jak zagospodarować wnękę

szafy wnękowe na zamówienie poznańNajwiększy problem miałam z sypialnią. Nie dość, że mała, to jeszcze z niewymiarową wnęką, wymuszoną przez zainstalowany w przedpokoju pawlacz. Meble z sieciówki nie wchodziły w grę. Wydawałoby się, że przedsiębiorców, którzy wykonują szafy wnękowe na zamówienie poznań ma na pęczki. Okazuje się, że jednak nie do końca jest to prawda. Owszem, są stolarze, którzy robią różnego rodzaju meble, ale żeby znaleźć prawdziwego specjalistę musiałam się troszkę namęczyć. W końcu się udało. Wystarczyło dokładnie zmierzyć wnękę – tutaj już pomógł fachowiec i przekazać swoje wymagania względem designu. Na początku wybrałam interesującą mnie kolorystykę – dąb sonoma. Jasny, przytulny, idealny do mojej sypialni. Potem przyszła kolej na kwestie praktyczne, czyli ilość oraz rozmieszczenie półek i szuflad – tutaj poszło w miarę gładko, ponieważ szafa nie mogła być duża. Następny krok w projekcie stanowiły drzwi. Od początku byłam zdecydowana na drzwi przesuwne, co było wymuszone przez bardzo małą ilość miejsca. Oczywiście wybór był szerszy – drzwi otwierane klasycznie, harmonijkowe lub całkowity brak frontów. Od dawna marzyłam również o tym, aby moje meble nie były zwykłymi, nudnymi klockami z jednolitymi frontami z kawałkiem lustra. W związku z tym zdecydowałam się na umieszczenie na drzwiach szafy zaprojektowanej przeze mnie grafiki. Dzięki temu uzyskałam niesamowity efekt wizualnie pogłębionej przestrzeni, a i sam mebel stał się całkowicie niepowtarzalny.

Wnęki w domach lub mieszkaniach bardzo często stanowią problem. Wiele osób nie ma pomysłu na ich zagospodarowanie lub ustawia w nich meble, które są tam wciskane na siłę i wyglądają co najmniej dziwnie. Często są to elementy mało praktyczne, pojawiają się problemy z otwieraniem szafek lub szuflad. W związku z tym warto zainteresować się tematem szaf wykonywanych na wymiar według indywidualnych projektów. Może niekiedy trzeba będzie zainwestować w nie nieco więcej funduszy, ale przecież są to meble, które pozostaną z nami na lata.