Właściwości uniwersalnych zbiorników AdBlue

Oczyszczanie spalin jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne, dlatego wykorzystuje się do tego jak najbardziej skuteczne i wydajne substancje chemiczne. AdBlue jest płynem, który miesza się ze spalinami, przekształcając toksyczne tlenki azotu w nieszkodliwe pozostałości. Korozyjne właściwości tego roztworu sprawiają, że jego przechowywanie musi spełniać pewne normy. W specjalnie przygotowanych uniwersalnych zbiornikach AdBlue nie będzie w żaden sposób szkodziło środowisku.

Uniwersalność zbiorników do przechowywania AdBlue

uniwersalny zbiorniki adbluePłyn AdBlue wykorzystywany jest w wielu modelach samochodów, gdzie technologia ta służy do oczyszczania spalin. Roztwór dolewa się go do specjalnie przygotowanego do tego pojemnika, który automatycznie jest mieszany ze spalinami w czasie jazdy. Należy uważać, aby przez przypadek go nie rozlać, ani nie dolać przypadkowo do pojemnika z paliwem, ponieważ ma silne właściwości korozyjne i może uszkodzić inne układy w samochodzie. Przechowywanie większych ilości AdBlue musi odbywać się w specjalnie przygotowanych do tego zbiornikach. Firmy oferujące ich przygotowanie tworzą projekty na podstawie indywidualnych potrzeb klienta, co wpływa na ich uniwersalność. Ich wysokości i szerokości mogą zostać dostosowane do miejsca, w którym mają być przechowywane. Umożliwiają one również transport płynu oraz jego dystrybucję. Aby projekt był jak najbardziej uniwersalny zbiorniki AdBlue muszą charakteryzować się wysokim poziomem odporności na korozyjność tego roztworu, a także na zewnętrzne uszkodzenia mechaniczne czy zmieniające się warunki atmosferyczne. Wykonanie z najwyższej jakości materiałów, zaopatrzenie w system wykrywania przecieków oraz zabezpieczenie przed wylaniem, umożliwiają przechowywanie dużych ilości roztworu, nawet jeżeli posiada właściwości żrące lub korozyjne. Aby nie dopuścić do dostępu osób niepowołanych, są one zaopatrzone w zamykane obudowy. W ten sposób powstaje zbiornik całkowicie bezpieczny dla użytkowników, wykonany w taki sposób, aby był nieszkodliwy dla środowiska. 

Zarówno gospodarstwa rolne, hale przemysłowe czy firmy zajmujące się ogrodnictwem znajdą wiele zastosowań uniwersalnych zbiorników AdBlue. Tam gdzie pojawia się duża ilość pojazdów, takich jak kombajny czy traktory a także wozy dostawcze, uzupełnianie płynu oczyszczającego spaliny jest często powtarzającą się czynnością. Przechowywanie płynu AdBlue musi więc spełniać wszystkie normy, co zapewnia używanie najwyższej jakości zbiorników wykonanych na indywidualne zamówienie.