Właściwości maści żywokostowej

Coraz częściej sięga się po preparaty, które w swoim głównym składzie mają lecznicze rośliny. Na różnego rodzaju urazy, obrzęki, a nawet na żylaki poleca się stosowanie maści żywokostowej. Idealnie nadaje się również do stosowania przy trudno gojących się ranach. Maść taka wykazuje również działanie relaksujące oraz ściągające. Żywokost lekarski jest dobrze znaną, pospolitą rośliną, którą używano już w medycynie ludowej.

Duża skuteczność maści żywokostowej

skuteczna maść z żywokostuMaść można kupić w dobrej aptece lub sklepie zielarskim. Można również wykonać ją samemu w domowych warunkach, jednakże należy zachować odpowiednie środki ostrożności. Do wytworzenia maści stosuje się korzeń żywokostu lekarskiego. To głównie dzięki niemu roślina ta wykazuje właściwości lecznicze. Zawiera on między innymi alantoinę, która rozpuszcza wydzieliny ran i sprzyja granulacji tkanek. Innymi cennymi substancjami są polisacharydy, które wpływają na proces gojenia się ran, garbniki o działaniu ściągającym oraz kwas rozmarynowy, który posiada właściwości przeciwzapalne. Maść występuje w różnych stopniach stężenia do pięciu do dwudziestu procent. Od niego głównie zależy jak często można stosować ten preparat. Skuteczna maść z żywokostu pomoże przy takich schorzeniach jak złamania, zwichnięcia, skręcenia, bolące stawy, rozległe rany, łuszczyca itp. Miejsca można smarować bezpośrednia lub też nasączyć maścią opatrunek i wtedy go nakładać. Lecznicze substancje skutecznie ściągają opuchliznę, łagodzą towarzyszący ból i ułatwiają gojenie. Maść dobrze sprawdza się podczas leczenie wszelkich bólów mięśniowych, zwłaszcza tych, które występują w trakcie wykonywania ruchu. Skuteczność przeprowadzonej terapii wzrasta wraz z wiekiem osób, które ją stosują. Maść z żywokostu jest również doskonałym preparatem w przypadku zmian skórnych, ponieważ łagodzi podrażnienia, przyśpiesza gojenie ran oraz łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry czy zmian łuszczycowych. Ponadto wspomaga leczenie odmrożeń oraz świetnie sobie radzi w łagodzeniu oparzeń słonecznych.

Żywokost lekarski jest doskonałą rośliną leczniczą, a wyciąg z niej wykorzystywany jest w produkcji specjalnych maści oraz olejków. Szerokie działanie takiej maści jest bardzo doceniane. Głównie maść z żywokostu stosuje się w leczeniu różnych urazów. Pozwala również na złagodzenie bólu, który występuje na przykład przy skręceniach czy zapaleniach stawów. Można takiej maści używać poprzez bezpośrednie naniesienie na skórę lub zrobić przy jej pomocy specjalny okład. Żywokostu zaleca się używać wyłącznie zewnętrznie.