Ukulele – ciekawy instrument dla początkujących

Już od dziecka interesowałam się muzyką. Uwielbiałam słuchać nowych piosenek, które wpadały mi w ucho i na długo zapadały w pamięć. Jakiś czas temu postanowiłam spróbować swoich sił w nauce gry na jakimś instrumencie. Dosyć długo zastanawiałam się nad tym, co powinnam wybrać na początek. Zależało mi na kilku kwestiach. Przede wszystkim chciałam znaleźć instrument, którego podstawy można ogarnąć w miarę szybko. Chciałam również, by był dosyć lekki, bym mogła go zabierać ze sobą, na przykład na spotkania ze znajomymi czy jakieś wycieczki.

Ukulele – jaki instrument wybrać?

nowe ukulele - cenaPrzejrzałam sporo poradników dla początkujących miłośników gry na najróżniejszych instrumentach. Przesłuchałam również wiele piosenek, by wybrać coś, czego lubię słuchać. Po pewnym czasie doszłam do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie dla mnie nowe ukulele – cena takiego instrumentu zależy od kilku kwestii. Przede wszystkim mamy do wyboru różne rodzaje ukulele. Różnią się one między sobą między innymi wielkością oraz brzmieniem. Po przeczytaniu ich charakterystyki zastanawiałam się nad dwoma – sopranowym oraz koncertowym. Ostatecznie zdecydowałam się na ten pierwszy rodzaj. Jest to najmniejsze ukulele, które wydaje typowy dla tego instrumentu, wysoki dźwięk. Nie mogłam się doczekać, aż będę mogła spróbować swoich sił w graniu na nim. Poszukałam poradników, które uczą podstaw, żeby samodzielnie nauczyć się najprostszych chwytów. Od razu zakochałam się w tym instrumencie – granie na nim sprawia mi naprawdę ogromną przyjemność. Bardzo dużą zaletą ukulele jest jego poręczność. Od razu kupiłam sobie do niego pokrowiec, by móc go ze sobą zabierać. Mogę go nawet włożyć do plecaka, albo przypiąć do torby. Jest to instrument niewielki i lekki, co daje naprawdę sporą mobilność. Zanim kupiłam wybrany przez siebie model zastanawiałam się jeszcze nad tym, jaki kolor wybrać. Najbardziej spodobała mi się naturalna barwa drewna. Opcji było jednak naprawdę dużo, więc każdy powinien znaleźć coś, co mu się spodoba.

Zakup ukulele był strzałem w dziesiątkę. Od tego czasu na nauce grania spędzam większość swojego czasu wolnego. Dosyć szybko udało mi się załapać podstawy, dzięki którym mogę już zagrać pierwsze piosenki. Moi znajomi byli pod ogromnym wrażeniem – nie spodziewali się, że nauczę się tego tak szybko. Udało mi się wybrać ukulele, które świetnie do mnie pasuje. Jest niewielkie oraz lekkie, dzięki czemu mogę je zabierać ze sobą na imprezy ze znajomymi czy wycieczki. Uwielbiam grać na nim na łonie natury, ponieważ świetnie mnie to relaksuje.