Układanie kostek granitowych

Przed rozpoczęciem układania kostek granitowych należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim upewnijmy się się, że ziemia jest czysta i równa. Następnie przygotuj podłoże, wybierając między żwirem a betonem. Wreszcie szlifowanie kostki brukowej zapewni, że granit będzie wyglądał jak najlepiej. Jeśli wykonasz te kroki, będziemy miał idealne granitowe patio do swojego domu. Mamy nadzieję, że ten przewodnik ułatwi nam ten proces.

Przygotowanie gruntu pod kostkę granitową

fachowe układanie krawężnika z kostki granitowejPrzed wyborem podstawy pod kostki granitowe ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo się z nimi obchodzić. Jeśli chcemy zachować ich piękno i uniknąć uszkodzeń, ważne jest, aby wybrać solidną podstawę. Powinna być pomalowana lub bejcowana na kolor granitu. Podłoże należy pozostawić do wyschnięcia przed dotknięciem. W niektórych przypadkach płyta kamienna może nieznacznie odbiegać od standardowych wymiarów. Jeśli planujemy fachowe układanie krawężnika z kostki granitowej, dobrze przygotowany grunt jest niezbędny do osiągnięcia sukcesu. Jeśli nie przygotujesz odpowiednio gruntu, kostka granitowa może pękać i przesuwać się. Aby tego uniknąć, do zagęszczania żwiru można użyć zagęszczarki płytowej z napędem gazowym. Jeśli nie mamy dostępu do zagęszczarki, możemy użyć wałka lub ubijaka ręcznego, aby zmniejszyć grubość warstw. Aby sprawdzić, czy podłoże jest przygotowane do ustawienia stopni granitowych, użyjmy deski o wymiarach 2 „x 4”. Istnieje wiele zalet zarówno wapienia, jak i żwiru, ale istnieją między nimi pewne znaczące różnice. Chociaż oba są estetyczne, wapień jest bardziej jednolity i często może wyglądać nieatrakcyjnie, jeśli chcemy uniknąć widocznych niedoskonałości. Mieszanka żwiru luzem będzie zawierać różne rodzaje kamienia, a podstawowymi kolorami będą szary, biały i brązowy. Niektóre rodzaje mieszanek żwiru są dostępne w określonych kolorach, co może pomóc w stworzeniu pożądanego wyglądu. Płyty te są grube i idealne na podjazdy, ścieżki i obrzeża. Mają naturalne wariacje kolorystyczne i mogą pomóc w osiągnięciu idealnego wyglądu w różnych lokalizacjach. 

Wybór koloru blatów z kostki granitowej może być trudny, zwłaszcza jeśli chodzi o kolor. Możemy wybrać neutralny kolor, aby uzyskać współczesny wygląd, ale jeśli nasza kuchnia jest pełna ciemnych mebli i wolisz jasny kolor, dobrym wyborem będzie czarny granit. Biały granit będzie wyglądał jasno i wesoło, a nie jest to powszechne. Ciemniejszy granit nada pomieszczeniu bardziej dramatyczny charakter, ale może nie być odpowiedni w małej, ciemnej kuchni z niewielką ilością naturalnego światła.