Typowe automaty vendingowe

Handel jest jedną z najlepiej rozwiniętych branż i osiąga bardzo duże zyski każdego roku. Zwłaszcza jeżeli chodzi o żywność, ponieważ każdy z nas codziennie coś musi zjeść, a tym samym musi kupić jedzenie. Główne posiłki mamy zazwyczaj zaplanowane, jednak czasem każdego z nas w ciągu dnia dopada ochota na coś między posiłkami. Może to być słodki napój, batonik czy nawet kanapka.

Co można kupić w automacie vendingowym?

automaty vendingoweWielu z nas nigdy nie słyszało o vendingu, ponieważ jest to dość tajemnicza nazwa, która nic nie mówi. Jednak kiedy zapytamy o automat sprzedający, to już wszyscy będą wiedzieli o co chodzi. Vendning powstał bardzo dawno temu w Stanach Zjednoczonych i szybko zyskał popularność. Najpierw były proste modele sprzedające napoje w puszkach, a potem zaczęto je unowocześniać i wprowadzać szerszy asortyment. Wynikiem tego są dziś różnorodne modele, które sprzedają nie tylko napoje, ale także żywność, sprzęt elektroniczny, lekarstwa czy artykuły higieniczne. Automaty vendingowe pojawiły się w naszym kraju już w latach dziewięćdziesiątych i także szybko się rozmnożyły w całym kraju. Przeważnie możemy je spotkać w dużych zakładach pracy, na stacjach kolejowych, w prywatnych przychodniach, w szpitalach czy w szkołach. Przedsiębiorcy, którzy decydują się na prowadzenie sprzedaży za ich pośrednictwem lub chcą jedynie utworzyć dodatkowy kanał sprzedaży w swojej działalności, to mogą zakupić nowe lub używane automaty. Za nową maszynę trzeba zapłacić około piętnastu do nawet pięćdziesięciu tysięcy złotych. Używane są nawet o połowę tańsze, zatem każdy znajdzie automat na miarę jego możliwości. Przede wszystkim wyróżnia się kilka rodzajów automatów pod względem asortymentu. Mogą w nich być sprzedawane gorące lub zimne napoje w puszkach i butelkach, leki, artykuły higieniczne. przekąski, mleko czy maseczki z płynami dezynfekującymi. Wszystkie modele są łatwe w obsłudze i posiadają niezbędne zabezpieczenia przed atakami wandali. Co do form płatności, to przeważnie można w nich płacić gotówką, kartą płatniczą lub pracowniczą ( w zależności od modelu).

Największą zaletą sprzedaży w automacie vendingowym jest to, iż odbywa się ona bez udziału sprzedawcy. To znacznie ogranicza koszty utrzymania maszyny. Można w niej dokonywać zakupów przez siedem dni w tygodniu przez całą dobę, pod warunkiem, że będzie cały czas dostępna dla klientów. Są one konstruowane w formie modułowej, czyli że można je dowolnie łączyć, tworząc w ten sposób kompleksową powierzchnię sprzedażową.