Turbina samochodowa po regeneracji

Samochody dzisiejszych czasów stają się coraz szybsze, wygodniejsze i nowocześniejsze. Wyposażane są w coraz to wydajniejsze silniki z turbinami. Zwiększona moc silników niestety nie sprzyja ich żywotności. Przez to musimy częściej przeprowadzać różnego rodzaju serwisy. Pomimo tego że najczęściej oddajemy swój samochód do serwisu, po to aby zajęły się nim wykwalifikowane osoby, to warto zainteresować się tym jak wyglądają i na czym polegają poszczególne naprawy. Zwłaszcza te, które są najczęściej przeprowadzane.

Na czym polega naprawa turbiny samochodowej?

regeneracja turbin samochodowychPierwszym krokiem w kierunku przywrócenia wszystkich właściwości turbinie samochodowej jest demontaż i rozebranie takiej turbiny na części pierwsze. Regeneracja turbin samochodowych jest dość skomplikowanym procesem, ale wykonalnym. Poprawnie przeprowadzona regeneracja sprawi, że turbina będzie działać jak nowa. Po demontażu i rozebraniu turbiny na części, musimy wyczyścić wszystkie elementy. Obudowę turbiny możemy wyczyścić zwykłą piaskarką. Niestety wszystkie elementy, które znajdują się wewnątrz turbiny są zbyt delikatne na to, aby czyścić je piaskarką. Do czyszczenia tych elementów musimy użyć pralki ultradźwiękowej, która jest na tyle delikatna, że niczego nie zniszczy. Jeśli wszystko jest już czyste, to możemy przystąpić do oszacowania szkód powstałych w turbinie. Następnie musimy zamówić wszystkie niezbędne części zamienne. Warto wybrać części dobrej jakości, ponieważ dzięki temu turbina będzie dłużej poprawnie funkcjonować, jej żywotność znacznie wzrośnie. Najlepiej kupić podzespoły z dużą zawartością niklu, ponieważ dzięki temu turbina będzie mogła pracować w dużo wyższych temperaturach. Po wymianie wszystkich uszkodzonych części na nowe, założeniu nowych uszczelek i złożeniu wszystkiego w jedną całość, możemy przystąpić do ponownego montażu turbiny w samochodzie. Później pozostaje już tylko strojenie turbiny. Tutaj musimy skorzystać z hamowni. Na tym etapie możemy zakończyć pracę nad danym egzemplarzem.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby znaleźć godny polecenia serwis, który wykona taką regenerację. Dobry fachowiec jest w stanie wykonać taką naprawę w przeciągu dwóch dni roboczych. Jeśli w naszej okolicy nie mamy żadnego godnego polecenia warsztatu, to możemy znaleźć fachowca przez internet i cały serwis załatwić drogą korespondencyjną. Kwota jaką musimy zapłacić za tego typu usługę uzależniona jest od tego jak bardzo zniszczona jest turbina. Zazwyczaj jest to kwota w granicach ośmiuset złotych.