Topowy makijaż brwi

 

Kiedyś bardzo popularna była stylizacja brwi polegająca na jak najcieńszym ich przycięciu i delikatnym makijażu za pomocą cieni. Dzisiaj topowym makijażem brwi jest zdecydowanie makijaż ombre. Można go wykonywać zarówno za zwyczajnych cieni w naturalnych brązowych barwach lub wspomóc się makijażem permanentnym. Ta druga technika zyskuje coraz większą popularność. Podkreślanie oprawy oczu za pomocą makijażu permanentnego ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim dzięki jednemu zabiegowi zapewniamy sobie codzienne zaoszczędzenie czasu przed lustrem. Makijaż permanentny utrzymuje się na prawdę długo. 

Na czym polega makijaż brwi metodą ombre

brwi ombreMakijaż permanentny ombre bardzo szybko zdobył szczyty w branży kosmetycznej. Idealne brwi wymagają jednak wiele uwagi. Od odpowiedniej ich regulacji, po użycie odpowiednich specyfików. Brwi ombre wykonane techniką permanentną jest bardzo popularną techniką w dzisiejszych czasach. Niegdyś bardziej popularna była metoda włoskowa. Metoda za pomocą której wykonywany jest tego typu trwały makijaż brwi jest jedną z bardziej precyzyjnych w porównaniu do codziennego malowania brwi za pomocą cieni. Nie zawsze uda nam się odpowiednio dobrać kolory i równo umalować obie brwi, czego główną przyczyną jest brak odpowiedniego naświetlenia lub umiejętności. Mikropigmentacja jest również bardzo bezpieczna i higieniczna. Klientki najczęściej decydują się na makijaż ombre, gdyż wygląda on bardzo naturalnie, oczywiście jeśli jest tylko wykonywany przez odpowiednio przeszkolone do tego osoby. Uwydatnione brwi są dzisiaj hitem, ale na czym tak na prawdę polega fenomen brwi ombre? Otóż metoda cieniowania opiera się głównie na pigmentowaniu kształtu łuku brwiowego w formie cienia o naturalnych, ale dokładnych i precyzyjnych kształtach. Cień na skórze podkreśla kształt i gęstość brwi. Kolor pigmentu jest zazwyczaj jeden. Makijaż permanentny natomiast wykorzystuje kilka odcieni barwnika, aby osiągnąć naturalny efekt ombre. Makijaż staje się wtedy bardziej wypukły, a nawet trójwymiarowy. Makijaż permanentny brwi ombre można również nazwać metoda cienia, ponieważ w pewnym sensie można tutaj dostrzec elementy wspólne dla obu tych metod.

Elementem charakterystycznym dla brwi ombre jest brew jaśniejsza u nasady natomiast nasycona kolorem bardziej przy końcówce. Sam zabieg rozpoczyna się o wykonania rysunku wstępnego, podczas którego wyznacza się kształt brwi kredką kosmetyczną. Również wtedy dokonywany jest wybór koloru pigmentu. Kolor zastosowanego pigmentu oraz jego intensywność zależy od typu urody klientki.