Terapia przeciwstarzeniowa laserem frakcyjnym ablacyjnym w Łodzi

 

W medycynie estetycznej bardzo często wykorzystywane są urządzenia laserowe. Wielofunkcyjne lasery stosowane są przy zabiegach depilacyjnych i upiększających. Pozwalają w szybki i skuteczny sposób pozbyć się niedoskonałości skóry w postaci zmarszczek, blizn, bruzd, przebarwień oraz innych zmian wywołanych czynnikami środowiskowymi lub chorobami.

Zabiegi laserowe w medycynie estetycznej

laser frakcyjny ablacyjny ŁódźJednym z najczęściej wykorzystywanych laserów w gabinetach medycyny estetycznej jest laser frakcyjny. Jest urządzeniem, które powszechnie stosowane jest w celu zlikwidowania zmarszczek i blizn, a także przebarwień wywołanych promieniowaniem UV. W likwidowaniu zmian potrądzikowych lub wywołanych poparzeniem świetnie sprawdza się laser frakcyjny ablacyjny Łódź w ofercie gabinetów medycyny estetycznej zabiegi z użyciem nowoczesnego lasera wykonuje w bardzo atrakcyjnych cenach. W gabinetach lekarze dobierają odpowiednią wiązkę światła, która po dotarciu w głąb skóry prowadzi do mikrouszkodzeń. W wyniku procesu fototermicznego skóra szybciej się regeneruje, jest lepiej odżywiona i nawilżona. Stymulacja białek odpowiedzialnych za procesy regeneracyjne pozwala na wzmocnienie włókien kolagenowych i elastyny, które stanowią podporę dla komórek skóry. Zabiegi z wykorzystaniem ablacyjnego lasera frakcyjnego świetnie sprawdzają się w likwidowaniu zmarszczek i zmian wywołanych procesem starzenia skóry. Stymulacja włókien kolagenowych, przyspieszenie procesów metabolicznych skóry powoduje lepsze napięcie i sprężystość cery. W wyniku tego cera wygląda świeżo i lśniąco, jest bardziej napięta i elastyczna. Należy jednak pamiętać, że zabieg wymaga okresu rekonwalescencji. W wyniku działania lasera dochodzi do intensywnego złuszczenia naskórka. Proces utrzymuje się przez kilka dni. Bezpośrednio po działaniu lasera skóra jest zaczerwieniona i delikatnie opuchnięta i bardzo wrażliwa. Warto po sesji z laserem pozostać przez kilka dni w domu. Efekty zabiegu widoczne są po kilku tygodniach, gdyż proces regeneracji naskórka trwa około 30 dni.

Ceny zabiegów wahają się w granicach od kilkuset złotych do nawet 2000 zł. Ważne, aby zabieg wykonać w rekomendowanym gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej, gdyż ingerencja wiązki światła użytej w niewłaściwy sposób może doprowadzić do trwałego uszkodzenia skóry. Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego wykonywane są w kilku gabinetach medycyny estetycznej w Łodzi przez lekarzy specjalizujących się w zabiegach laserowych. Umiejętnie dobrana wiązka światła pozwala na pozbycie się niedoskonałości skóry spowodowanych mijającym czasem w szybki i mało inwazyjny sposób.