Tanie odzyskiwanie danych

Zapewne słyszeliśmy o punktach serwisowych, które zajmują się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych nośników pamięci. Jednak jeśli nie dotychczas nie byliśmy zmuszeni skorzystać z takich usług, warto sprawdzić kto w naszym mieście jest polecany przez klientów, którzy utracili swoje dane. Takie opinie i komentarze, z łatwością znajdziemy w internecie, szczególnie na forach internetowych oraz stronach internetowych, wybranych serwisów. 

Czy ciężko jest odzyskać dane? 

recovery - odzyskiwanie danychNa tak zadane pytanie, ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi, jednak właśnie takie najczęściej pada. Wszystko zależy od tego, komu powierzamy swój dysk. Dla wprawnego specjalisty, odzyskanie danych jest na pewno czasochłonne i żmudne, jednakże nie ma to wiele wspólnego z trudnością, gdyż każde dane da się odzyskać. Nawet te z uszkodzonych dysków. Dlatego też nie brakuje chętnych na ich usługi. Profesjonalne recovery – odzyskiwanie danych, wbrew obiegowym opiniom, nie jest drogą usługą. Jego koszt zależy w głównej mierze od tego ile danych zostało utraconych. Płaci się za każdy, przywrócony megabajt, a w przypadku większych zleceń – gigabajt. Najczęściej jest to koszt od kilkudziesięciu, do kilkuset złotych. Warte podkreślenia jest, że serwisy zajmujące się recovery, współpracują nie tylko z klientami indywidualnymi, ale również biznesowymi. W przypadku klientów biznesowych zlecenia są znacznie większe i mają miejsce częściej, toteż firmy mogą liczyć na wiele korzystnych propozycji cenowych, nie wyłączając rabatów i indywidualnych umów. Firmy, które odzyskują dane proponują też usługę ekspresową, która jest realizowana do czterdziestu ośmiu godzin. Mimo, że jest ona droższa, bardzo wiele osób decyduje się z niej skorzystać. Szczególnie takich, które miały na swoich dyskach ważne pliki, niezbędne im do pracy, do nauki, etc. Odzyskać dane z dysku można nawet w przypadku, gdy pochodzą ze starych modeli komputerów, czy też innych urządzeń multimedialnych, które nie grzeszą nowością. Jeśli w naszym miejscu zamieszkania nie ma żadnego serwisu, który trudni się odzyskiwaniem danych, możemy wybrać dowolny na terenie całej Polski, który przyjmuje dyski przesłane pocztą. Takich punktów, w skali kraju, jest co najmniej kilkadziesiąt.

Profesjonalne odzyskiwanie danych, jeszcze kilka lat temu nie było tak popularne, zwłaszcza, że wtedy, ceny tych usług były naprawdę spore. Dziś mamy nie tylko znacznie więcej miejsc, które się tym zajmują, ale również ceny stały się znacznie bardziej atrakcyjne. Odzyskać dane można nie tylko z dysku komputera, ale również tabletów i dysków przenośnych.