Szybki odbiór gruzu po remoncie

 

Zawsze, gdy robimy remont naszego mieszkania lub wykończony dom to zazwyczaj powstaje wiele różnych odpadów budowlanych, których musimy się pozbyć. Nie możemy ich tak po prostu wyrzucić na śmietnik, ponieważ jest to nielegalne i moglibyśmy na to otrzymać surową karę finansową. Dlatego w takiej sytuacji powinniśmy wezwać dobrą firmę oferującą wywóz gruzu, aby podstawili nam specjalne kontenery na odpady takie jak gruz oraz inne śmieci albo wypożyczyć od nich duże worki lub zakupić najmniejsze worki na gruz budowlany.

Worki Big Bag na gruz i odpady

wywóz gruzu w KrakowieWorki typu big-bag to olbrzymie wory, do których możemy zapakować nawet tonę gruzu oraz innych odpadów remontowych i budowlanych. Takie worki są idealnym rozwiązaniem przy małych remontach, ale także przy dużych pracach budowlanych, gdzie mamy ograniczone pole działania i nie możemy podstawić dużego kontenera na odpady. Kolejną zaletą wynajmowania dużych worków na odpady jest to, że nie mamy żadnych ograniczeń czasowych. Firma wynajmująca worki na odpady dostarczy nam odpowiedni worek w miejsce, które wybierzemy, a następnie gdy zostanie on zapełniony, to wyzywamy firmę, aby zabrała zapełniony worek. Wywóz gruzu w Krakowie bardzo często oferowany jest ekspresowo i może być zrealizowany jeszcze tego samego dnia. Firmy oferujące wynajęcie worka typu Big Bag zamówienia złożone do południa realizują jeszcze tego samego dnia. Możemy więc być pewni, że już podczas rozpoczynania remontu będziemy mieli dostępny worek, do którego będziemy wrzucać wszystkie odpady budowlane. Takie firmy również oferują całkowicie darmową dostawę, a także bezpłatny odbiór. Cenę końcową płacimy jedynie za pojemność worka, który ma zostać wywieziony. Worki typu big bag są najlepszym rozwiązaniem, gdy mamy bardzo mało miejsca albo prowadzimy bardzo niewielki remont i posiadamy małe ilości odpadów. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie, kiedy administracja mieszkaniowa nie wyraża zgody na podstawienie kontenera na odpady. Worki są idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie powodują one takich zniszczeń i na trawniku jak w przypadku dużych kontenerów budowlanych.

Jakiej pojemności możemy wynająć worek na gruz? Worki typu big bag oferowane są w rozmiarze jednego metra sześciennego, a także o ładowności dwóch metrów sześciennych. Zazwyczaj możemy do nich zapakować co najmniej jedną tonę różnych odpadów budowlanych. Oczywiście zawsze przy wynajmowaniu odpowiedniego worka budowlanego powinniśmy również poinformować pracowników o tym, jaki rodzaj odpadów będziemy do niego składować, ponieważ jest to bardzo ważne podczas odbioru.