Szybka budowa hali stalowej

Hale produkcyjne to miejsca, gdzie na dużej, krytej powierzchni odbywa się produkcja. Budynki, które są wykorzystywane jako tego typu hale są różnej konstrukcji, od murowanych po pneumatyczne. Najbardziej popularnym jednak z nich jest hala stalowa, która dominuje nad innymi typami wieloma cechami. Jest bardzo wytrzymała, możliwa do demontażu i co najważniejsze szybka do złożenia.

Szybkie budowanie hal stalowych

hala stalowaKażdy kto widział powstawanie hali stalowej, wie jak szybko się ją buduje. Praktycznie gotowe elementy takiej hali wystarczy dostarczyć na budowę, aby potem obserwować, jak rośnie w górę niczym domek z kart i klocków. Duży wpływ ma na to fakt, że hala stalowa jest konstrukcyjnie bardzo prostą i lekką konstrukcją. Stalowy szkielet montuje się do wcześniej przygotowanych fundamentów i łączy się jego poszczególne elementy na śruby, lub połączenia spawane. Do montażu hali potrzeba grupy specjalistów, którzy znają się na swoim fachu i potrafią w sposób właściwy wykonać węzły łączące poszczególne metalowe belki. Sprawna i dobrze zorganizowana ekipa przyczynia się w sposób znaczny do szybszej budowy hali. Po powstaniu szkieletu pokrywa się go gotowymi, często izolowanymi arkuszami blachy, najczęściej trapezowej, która ułatwia spływanie wody po ścianach i dachu całego budynku. Metalowa konstrukcja jest łatwa do obrobienia, jeśli chcemy w niej wykonać dodatkowe bramy, czy też otwory okienne, to nie ma z tym najmniejszego problemu, jeśli posiadamy tylko odpowiednio przygotowany do tego zadania personel. Wystarczy w takim przypadku wyciąć otwory, odpowiednio je zabezpieczyć w postaci przyspawanych belek, i już możemy cieszyć się naszym dziełem. Hale stalowe są dość tanimi konstrukcjami, a do tego technologia ich wykonania sprawia, że mogą osiągnąć naprawdę duże rozmiary. Wystarczy się przyjrzeć największym zakładom produkcyjnym, a także centrom logistycznym, gdzie dominują tego typu budynki. Rzadko kiedy używa się w tym przypadku budynków murowanych.

Podobnie jak w przypadku zakładów przemysłowych, zwróćmy uwagę, na to, że obiekty handlowe także są przeważnie zbudowane na konstrukcji stalowej. Oczywiście mowa tutaj o wielkich gabarytowo sklepach, gdzie taka konstrukcja jest jak najbardziej opłacalna. Przepisy jak najbardziej dopuszczają budowanie hal w takich miejscach, co świadczy o tym, że tego typu konstrukcje są bardzo bezpieczne, zarówno w trakcie budowy jak i w późniejszym okresie ich eksploatacji. Wiele firm zajmuje się budową tylko i wyłącznie hal stalowych i specjalizują się dość mocno w tym zakresie.