Szukając kontrahentów w Chinach odwiedźmy tamtejsze targi

Zarówno Polska jak i Chiny należą do Światowej Organizacji Handlu, dzięki czemu wymiana handlowa pomiędzy naszymi krajami jest bardzo mocno ułatwiona. Polskie firmy eksportują coraz więcej swoich towarów do tego azjatyckiego kraju. Jeszcze więcej towarów importujemy, bo codziennie do naszych portów przypływają potężne kontenerowce z chińskim towarem wyprodukowanym dla naszych odbiorców. Jak zacząć współpracę handlową z chińskimi kontrahentami? Najlepiej od tego, żeby ich do takiej współpracy pozyskać.

Warto odwiedzić cały szereg planowanych targów

planowane targi w chinachDo nawiązywania współpracy biznesowej pomiędzy firmami na całym świecie służą odpowiednie portale internetowe, które skupiają wszystkie przedsiębiorstwa zainteresowane eksportem lub importem w jednym miejscu. Niby wszystko fajnie, ale od razu napiszmy, że w przypadku Chin to się po prostu nie sprawdza. W tym kraju partnerów handlowych pozyskuje się w zupełnie inny sposób. Bez względu na to, czy chcemy do Chin eksportować swoje towary czy też chcemy je z Chin importować koniecznie musimy odwiedzić planowane targi w Chinach. Tylko do końca tego roku będzie takich imprez branżowych kilkanaście. Swoje produkty będzie prezentować branża spożywcza, motoryzacyjna, komputerowa czy budowlana. Polskie firmy mogą bez przeszkód eksportować swoje towary do Chin a na potrzeby targów mogą je tam przywieźć na całe trzy miesiące nie ponosząc przy tym opłat celnych. Jest to duże ułatwienie, a przez trzy miesiące można się pokazać ze swoimi produktami na targach odbywających się w różnych zakątkach tego kraju. Targi powinni odwiedzić również Ci przedsiębiorcy, którzy szukają towarów do importu. Na targach można znaleźć producentów, którzy oferują towary już wyprodukowane albo mogą je dla nas wyprodukować pod indywidualne zamówienie. Na prawdę nie ma obecnie lepszego sposobu na pozyskanie partnerów handlowych w tym azjatyckich kraju. Zarówno my Polacy jak i Chińczycy muszą zobaczyć towar na własne oczy zanim zdecydują się go zamówić.

Kluczem do rozpoczęcia eksportu swoich produktów do Chin jest pozyskanie stabilnych, wiarygodnych i rzetelnych kontrahentów. Wybierając się na targi możemy od razu dokładnie zweryfikować potencjalnych importerów naszych produktów. I podobnie w drugą stronę, bo chcąc chińskie towary importować trzeba nawiązać współpracę z chińskimi producentami. Będąc na miejscu można zobaczyć oferowane produkty, ale również ocenić wiarygodność firmy, która je produkuje. A to jest bardzo ważne, bo zamówienie towarów z Chin zawsze wiąże się z przedpłatą.