Szmer płynącej wody w ogrodzie

 

Ogród może być urządzony w różnym stylu, w zależności od naszych upodobań. W dzisiejszych czasach istnieje tendencja do łączenia różnych stylów, dzięki czemu powstają niepowtarzalne, zielone przestrzenie. Ja jestem wielką fanką gór, więc zależało mi na tym, żeby w moim ogrodzie znalazło się chociaż trochę górskiego klimatu. Drzewa iglaste i skalniaki oddają nieco ten klimat, jednak jeszcze bardziej istotną sprawą jest woda. Szum potoku jest bardzo charakterystyczny dla gór.

Strumień w prywatnym ogrodzie

sztuczne strumienie w ogrodzieLudzie urządzają swoje ogrody według własnych upodobań, bardzo rzadko sugerując się aktualną modą. W dzisiejszych czasach, zresztą, trendy dosyć mocno się rozmyły i nie ma jednego określonego stylu. Raczej można zauważyć tendencję do tego, żeby łączyć ze sobą poszczególne style. Ja, na przykład, postanowiłam pójść za głosem serca i stworzyłam ogród nawiązujący do klimatu górskiego. Podstawą są oczywiście iglaste drzewa, których jest dość sporo w ogrodzie. Do tego doszły sztuczne skalniaki, oczko wodne oraz to, na czym zależało mi najbardziej, czyli imitacja potoku. Takie sztuczne strumienie w ogrodzie wbrew pozorom wcale nie są takie trudne do zrobienia. Wiadomo, musi się tym zając specjalista, ale samo stworzenie nie strumienia nie zajmuje wcale dużo czasu i przy okazji jest całkiem przystępne cenowo. Dochodzi do tego tylko jeszcze kwestia utrzymania potoku w czystości. Mój strumyk wypływa ze skalniaka, wpada do oczka wodnego małymi wodospadami, po czym z oczka wypływa do ogrodu, wijąc się pomiędzy trawnikiem i kwiatami. Delikatny szmer płynącej wody to miód na uszy dla każdego, kto chce wypocząć w ogrodzie. Nie od dziś wiadomo, że dźwięk płynącej wody uspokaja i relaksuje. Strumienie w ogrodzie można bezpośrednio połączyć z systemem nawadniania, dzięki czemu nie będziemy musieli się martwić o to, czy pada czy nie pada deszcz. Jestem naprawdę zadowolona z mojego ogrodu. Mogę się w nim poczuć niemal tak, jakbym była w moich ukochanych górach. Jest tutaj pięknie praktycznie o każdej porze roku.

Każdy ogród to niepowtarzalna historia. W dzisiejszych czasach ogrody nie mają określonego stylu. Urządzamy je w taki sposób, jaki akurat nam pasuje. Ja, na przykład, bardzo chciałam, żeby mój ogród klimatem nawiązywał do gór. Dlatego też mam tutaj mnóstwo iglastych drzew, sztuczny skalniak oraz to, z czego najbardziej jestem zadowolona, czyli własny, pięknie szumiący strumień, który wije się między rabatami i zieloną trawą. Szum takiego strumienia bardzo mocno uspokaja.