Szafy pancerne – zalecenia dotyczące zamków i śrub ryglujących

Istnieje dwanaście kryteriów, które nabywcy sejfów na broń powinni wziąć pod uwagę przy zakupie szafy na broń. W tym artykule skupiono się na pięciu kryteriach dotyczących zamka i zasuw ryglujących wbudowanych w konstrukcję drzwi. Zamki tarczowe, cyfrowe lub biometryczne. Co najmniej dwie śruby blokujące na każdej szafie sejfu na broń z czterech stron.

Porady dotyczące uzyskiwania najlepszej szafy na broń

dobra szafa pancernaŚruby blokujące wykonane z hartowanej stali i średnicy od 1 „do 1 1/2”, zaś dobra szafa pancerna powinna mieć co najmniej dwie śruby blokujące po stronie zawiasów drzwi. Szafy na broń powinny być wyposażone w blokadę. Szafy pancerne mogą być wyposażone w zamki szyfrowe, zamki elektroniczne lub zamki na odcisk palca. To, które jest lepsze, może zależeć od tego, z kim w danej chwili rozmawiasz. Chociaż zamki szyfrowe otwierają się wolniej niż zamki elektroniczne, wiele osób uważa, że ​​zamki szyfrowe do szaf z sejfami na broń są bardziej trwałe i bezproblemowe niż zamki cyfrowe. Korzystając z zamków szyfrowych, użytkownicy muszą pamiętać o ponownym zablokowaniu szafek sejfów na broń, obracając uchwyt i obracając uchwyt. Większość klientów preferuje zamki cyfrowe, ponieważ znacznie szybciej otwierają się i zamykają automatycznie. Cyfrowe zamki otwierają się nie tylko szybciej, ale także zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo, polegające na umożliwieniu właścicielom zmiany i wprowadzenia własnego kodu. Zamki cyfrowe wykorzystują baterie i zaleca się ich coroczną wymianę. Około osiemdziesięciu procent sprzedawanych obecnie szaf sejfów na broń jest sprzedawanych z zamkami cyfrowymi. Decydując się na szafy na broń, upewnijmy się się, że drzwi mają co najmniej dwie (2) zasuwy ryglujące po czterech stronach każdego z sejfów. Szafy na broń z zawiasami na zewnątrz muszą mieć rygle ryglujące po obu stronach drzwi. Jeśli szafki na broń mają śruby tylko po lewej stronie drzwi, a zawiasy są odcięte, drzwi sejfu można wyjąć. Unikaj szafek na broń ze śrubami tylko z jednej lub trzech stron. Osiem (8) śrub na drzwiach jest dopuszczalne, o ile znajdują się one na każdym z czterech boków drzwi, są ze stali hartowanej i mają wystarczającą średnicę. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej śrub ryglujących, tym lepsze bezpieczeństwo, jednak wszystko, co przekracza dwanaście (12) śrub, prawdopodobnie nie jest warte swojej ceny. Podczas gdy niektóre dobre szafy na broń mają śruby o średnicy 9/16 cala, powinniśmy patrzeć na śruby o średnicy 1 „lub 1,5”. Aby upewnić się, że sejf pozostaje zamknięty podczas ataku włamania, upewnijmy się się, że sejf jest wyposażony w blokadę. 

Blokady są zaprojektowane tak, aby blokować cofanie się głównego rygla lub blokować otwarcie drzwi. Podsumowując, mechanizm blokujący będzie zależał od preferencji kupującego, ponieważ wszystkie typy zamków mają swoje mocne strony. To, co nie podlega negocjacjom, to wymagania, aby szafy na broń miały system blokujący i co najmniej dwa 1-calowe lub najlepiej 1,5-calowe rygle ze wszystkich czterech stron drzwi.