Sukienka midi najlepszym wyborem na wesele

Chyba każda kobieta, którą znam zaczyna przygotowywania do wielkiego wyjścia od „ja nie mam co na siebie włożyć”. Pół biedy jeżeli jest to bal karnawałowy, uroczyste przyjęcie urodzinowe czy premiera w teatrze. W takich przypadkach mamy praktycznie nieograniczony wybór w kolorach i krojach. Sprawa me się jednak trochę inaczej w przypadku wesel.

Kreacja na wesele czyli elegancka sukienka midi
sukienki na wesele midi

Ślub to bardzo ważna ceremonia dla ludzi decydujących się na wspólne życie. Prawie tak samo ważne jest przyjęcie weselne, na które zapraszają rodzinę, bliskich i przyjaciół. Wszystko musi być zapięte na ostatni guzik i chodzić jak w szwajcarskim zegarku. Dotyczy to zarówno przygotowywanego poczęstunku, muzyki czy usadzenia gości ale również odpowiedniego doboru strojów. Wybierając się na wesele dobrze jest pamiętać, że jesteśmy tam dla młodej pary, żeby dzielić z nimi ten szczególny czas i raczej nie powinnyśmy przyćmiewać swoją kreacją sukni panny młodej. Nasza sukienka raczej nie powinna być zbyt krótka czy wyzywająca, z kolei zbyt długa może nam nieco utrudnić dobrą zabawę. Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się sukienka długością sięgająca mniej więcej połowy łydki, ewentualnie za kolano czyli tak zwana midi. Jest to idealna długość dla każdej kobiety a odpowiednio dobrany do sylwetki krój sukienki może z łatwością ukryć wszelkie niedoskonałości oraz podkreślić zalety naszej figury. Należy pamiętać, że sukienki na wesele midi powinny być wygodne, chyba, że planujemy spędzić całą noc za stołem. Nie powinny w żaden sposób krępować ruchów, podciągać się, zsuwać czy w jakikolwiek inny niepożądany sposób przemieszczać. Dobrze skrojona i dopasowana sukienka pozwoli nam na doskonałą zabawę, robiąc odpowiednie wrażenie nawet jeżeli zrezygnujemy z krzykliwych kolorów czy wyzywającego kroju. Elegancka prostota zawsze przyciągnie wzrok a równocześnie pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnego uczucia odbierania widowni głównym bohaterom wieczory. Kiedy już wybierzemy odpowiednią sukienkę, dobrze jest rozejrzeć się za wygodnymi butami. Nic taki nie potrafi zepsuć zabawy jak buty, w których nie da się tańczyć.

Wybór sukienki na wesele nigdy nie jest łatwy. Ta za kwiecista, tamta za krótka, za dużo falbanek, za głęboki dekolt. Co powie ciocia, wujek i czy aby nie będziemy gorzej ubrane od kuzynki. Taki tok rozumowania to istna pułapka i należy się jej za wszelką cenę wystrzegać. Najprostszy sposobem na uniknięcie potencjalnie stresujących sytuacji jest pójście w stronę luźnej elegancji, podkreślającej zalety naszej sylwetki.