Stoliki Mamut dla dziecka

Dzieci bardzo szybko się rozwijają i najważniejsze są pierwsze trzy lata. W tym czasie maluch zaczyna raczkować, siadać i chodzić. Kiedy opanuje te czynności do perfekcji, cała reszta jest tylko kwestią czasu. Dopóki dziecko nie będzie samodzielnie, stabilnie siedzieć, nie można go sadzać. Maluchom ciężko usiedzieć na miejscu, więc stolik i krzesełka przyda się dopiero czterolatkowi. 

Jak wyglądają dobre stoliki dla dzieci?

stolik mamut dla dzieciPierwsze zabawy dziecka odbywają się na rękach rodzica, na kolanach, a potem na podłodze. Poznając świat na czworakach, w końcu zaczyna siadać i próbuje wstawać. Trwa to najczęściej bardzo krótko, bo dzieci bardzo szybko robią postępy w nauce, gdyż nowe umiejętności trenują niemalże przez cały czas kiedy nie śpią. W wieku przedszkolnym, dziecko zaczyna się interesować kredkami i przeróżnymi przyborami do wykonywania prac manualnych, więc wtedy najwięcej czasu będzie chciało spędzać przy stoliku na siedząco. Dla takich maluszków, najlepszy będzie stolik Mamut dla dzieci, które potrafią już stabilnie siedzieć. Stolik można kupić oddzielnie, lub w komplecie z krzesełkiem. Jego wygląd jest inspirowany kreskówkami, do czego otwarcie się przyznaje producent. Jego cztery nogi, wbrew ogólnym zasadom, stają się coraz grubsze względem podłogi, dzięki czemu wyglądają nieco bajkowo. Stolik jak również krzesełka są wykonane ze specjalnego lekkiego tworzywa sztucznego, które jest całkowicie bezpieczne dla dzieci. Łatwo usunąć z niego zabrudzenia i jest bardzo wytrzymały. Stoliki Mamut są w stanie wytrzymać ciężar około czterdziestu kilogramów. Dostępne są w kilku soczystych kolorach, możemy kupić niebieski, żółty, czerwony, albo biały. Wielkość jego blatu mierzy sto dwadzieścia centymetrów na pięćdziesiąt. Może być w kształcie prostokątu, kwadratu, lub owalny. Krzesełka są wykonane w takim samym stylu co stolik i też w identycznych kolorach je dostaniemy. Stoliki nie posiadają regulacji i są polecane dla dzieci w wieku od około trzech lat do około siódmego roku życia. Z pewnością każdy maluch chętnie będzie przy nim siedział i trenował nowe umiejętności manualne.

Stolik Mamut kupimy w większości salonów meblowych, albo w sklepach z artykułami dla dzieci. Sam stolik kupi już za niecałe osiemdziesiąt złotych, a dodatkowe krzesełko do niego dokupimy za czterdzieści złotych. Jest to świetnie miejsce dla dziecka do rysowania, nauki pisania, czy tylko układania klocków w wygodnej, siedzącej pozycji. Każde dziecko powinno mieć taki swój kącik do zabawy i nauki.