Stawiamy na piaskowanie z użyciem suchego lodu

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż nowoczesne metody czyszczenia maszyn wykorzystywanych w przemyśle przetwórczym, czy spożywczym stają się coraz popularniejsze. Jedną z nich jest piaskowanie suchym lodem, które polega na puszczeniu pod bardzo dużym ciśnieniem strumienia powietrza, w którym znajdują się granulki lub kryształki lodu, które potrafią dochodzić nawet do najgłębiej osadzonych części maszyn i urządzeń, których często nawet dokładnie nie widać z uwagi skomplikowaną budowę danej maszyny. 

Czyszczenie suchym lodem chroni urządzenia przed korozją

tanie piaskowanie suchym lodemRóżnego rodzaju maszyny i urządzenia wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu j nie należą do najtańszych. Z tego też względu ich właściciele przykładają ogromną wagę do ich czyszczenia oraz ochrony przed pojawianiem się rdzy prowadzącej do szybkiego powstawania korozji. Jeśli chodzi o takie usługi, jak tanie piaskowanie suchym lodem, to wystarczy, że będą one wykonywane dwa lub trzy razy do roku. Piaskowanie lodem nie wymaga dodatkowego wycierania i polerownia części, gdyż nigdy nie pozostawia ono po sobie żadnych smug, czy zacieków. Nadto, jest ono skuteczniejsze od czyszczenia wodą z użyciem detergentów, które nie zawsze bezpieczne są dla naszego środowiska. Lód ociera do najgłębszych części każdej maszyny. Idealnie usuwa rozlany lakier, czy smar pozostały po procesie produkcji. Nadto, czyszczenie lodem nigdy nie pozostawia rys w czyszczonych elementach, które wykonane są ze stali, które mogą powstać po zastosowaniu zamiast lodu piasku. Suchy lód ma też właściwości konserwujące urządzenia. Stosujemy go również do maszyn wykorzystywanych nie tylko w przemyśle przetwórczym, ale również spożywczym. Wszystkie zanieczyszczenia pod wpływem stężonego powietrza idealnie schodzą z czyszczonych powierzchni, co możemy zauważyć gołym okiem. Lód usuwa nawet najbardziej zaschnięty lakier, czy porozlewane farby, których do tej pory nie mogliśmy usunąć w żaden z dostępnych sposobów. Usługa czyszczenia lodu jest też stosunkowo tania i nie wymaga częstego powtarzania.

Piaskowanie suchym lodem jest obecnie najlepszym sposobem czyszczenia maszyn stosowanych w przemyśle przetwórczym, a także spożywczym. Jest bezpieczne dla czyszczonych maszyn, gdyż nigdy ich nie rysuje oraz nie pozostawia po sobie żadnych smug, czy zacieków. Po piaskowaniu nie musimy dodatkowo wycierać poszczególnych elementów wykonanych ze stali. Jest ono bardzo skuteczne i pozwala n a usunięcie nawet zaschniętego lakieru, farby, czy smaru. Nadto, dociera on nawet do bardzo głęboko osadzonych elementów i części maszyn przemysłowych.