Stara cegła najmodniejszym hitem na ścian

Urządzając swoje mieszkanie bądź dom chcemy aby nasze wnętrza, w których będziemy przebywać na co dzień prezentowały się jak najpiękniej. Każdemu zależy bowiem aby przyciągały uwagę odwiedzających gości swoim urokiem i niezwykłością. W dobie obecnych czasów można trafić na wiele ciekawych pomysłów, które czasem potrafią naprawdę zaskoczyć swoim efektem.

Ceglany powrót na ścianie w najmodniejszym wydaniu

modna ściana ze starej cegłyTrendy dotyczące aranżacji oraz wykończenia wnętrz w obecnych czasach są naprawdę bogate w wachlarz dostępnych propozycji, dzięki którym można wykończyć swoje mieszkanie lub dom na naprawdę wysokim poziomie tworząc atrakcyjne pomieszczenia. Moda dotycząca wnętrz również stale się zmienia, co więcej potrafi nieźle zaskoczyć. Jedną z ostatnich niespodzianek jest modna ściana ze starej cegły, która stanowi totalny powrót do dawnych czasów a raczej starych budynków kamienic. Jeszcze do niedawna wydawać by się mogło, że nikt ich nie będzie chciał oglądać a jednak efekt jest zupełnie inny. Ceglane ściany to obecnie najmodniejszy zabieg tworzony na ścianach swoich wnętrz, łącząc je z gładkimi jasnymi kolorami pozostałych ścian można uzyskać niezwykle elegancki ale i stylowy wygląd. Nie ulega wątpliwości, że stare cegły nadają charakteru pomieszczeniom, dlatego tak często goszczą na ścianach w salonach, sypialniach a nawet w  kuchniach. Wbrew pozorom  efekt ceglanych ścian nie jest taki trudny zwłaszcza jeżeli remontujemy stare budynki, w których wystarczy zedrzeć tynk w związku  z czym uzyskamy efekt starej cegły którą wystarczy oczyścić i pomalować lakierem. Innym rodzajem poprzez, który można uzyskać  efekt cegły  na ścianie jest układanie  na niej połówkowych cegiełek bowiem całe zajęły by bardzo dużo miejsca zmniejszając optycznie pomieszczenie, takie rozwiązanie jest dość pracochłonne jednak nie niemożliwe do wykonania. Najczęstszym jednak rozwiązaniem, z którego większość osób pragnących ceglanych ścian w swoim domu korzysta są nic innego jak płytki klinkierowe, które dają w całości efekt średniowiecznej cegły nawiązując do stylu skandynawskiego. To najprostsza i najłatwiejsza metoda montażu stąd cieszy się dużym zainteresowaniem.

Jak widać nowe pomysły aranżacji wnętrz wykorzystują  i wzorują się również w swych projektach na wizerunku z ubiegłych lat dając ceglanych ścianom nowe życie bądź odtwarzając je za pomocą nowych materiałów.Dzięki temu tworzone są nowoczesne ale nawiązujące do dawnych klimatów wnętrza. Nie ulega zatem wątpliwości, że ściana ze starej cegły obecnie jest najnowszym hitem modowym jeśli chodzi o uatrakcyjnianie ścian wnętrza domu.