Sprzęt rehabilitacyjny w urazach kręgosłupa

Uszkodzenie kręgosłupa to poważny uraz, który powoduje ograniczenie ortopedyczne. W9 na 10 przypadków przy takich uszkodzeniach kręgi są przemieszczone, w wielu przypadkach rdzeń kręgowy jest zdeformowany. Konsekwencje złamania kompresyjnego odcinka lędźwiowego lub innego kręgosłupa są bardzo różne. Pacjenci często skarżą się na utratę wrażliwości w niektórych obszarach ciała, ale jest szansa na poprawę stanu zdrowia przy użyciu odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego i oczywiście samych chęci pacjenta.

Jakie metody rehabilitacyjne i sprzęt na kręgosłup?

dobry sprzęt rehabilitacyjny w kujawsko pomorskimW celu wyleczenia złamania kompresyjnego kręgosłupa lędźwiowego stosuje się różne metody. Pacjenci ze złamaniami kręgów doświadczają bólu pleców, ograniczeń funkcjonalnych i mają zwiększone ryzyko kolejnych złamań. Dla takich pacjentów ważne jest poddanie się pełnej rehabilitacji, obejmującej uśmierzenie bólu. Najlepszym sprzętem rehabilitacyjnym w tym przypadku będzie noszenie ortezy oraz chodzenie z asekuracją. Na przykład przy odpowiednio dopasowanym balkoniku. W leczeniu złamanego kręgosłupa stosuje się krioterapię miejscową oraz stymulację elektryczną i masaż leczniczy. Kupując sprzęt rehabilitacyjny w postaci masażerów, poprawi to złagodzić obrzęki, poprawić przepływ limfy, przywrócić unerwienie narządów wewnętrznych. Ale należy pamiętać, żeby to był dobry sprzęt rehabilitacyjny W kujawsko pomorskim znajdują się sklepy ortopedyczne oferujące tylko certyfikowany sprzęt! Na pewno pomoże on przywrócić przepływ krwi w chorym obszarze, poprawić procesy fizjologiczne do miejsca urazu, pomóc wzmocnić mięśnie i zapobiec ich zanikowi w wyniku leżenia w łóżku. Często dobrym sprzętem rehabilitacyjnym okazują się zwykłe taśmy fizjoterapeutyczne. Aby chwilowo ograniczyć ruchomość i ustawić mięśnie we właściwej pozycji, stosuje się  kinesiotaping, który używa się w połączeniu z noszeniem specjalnych gorsetów mocujących. Lekarz fizjoterapeuta nakłada na skórę sprzęt rehabilitacyjny w celu wytworzenia prawidłowej postawy i utrzymania prawidłowego przepływu krwi.

Od pierwszego tygodnia po kontuzji, zgodnie z zaleceniami lekarza należy podjąć się pełnej rehabilitacji kręgosłupa. warto zainwestować w odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny w tym w kołnierze, gorsety czy ortezy. Oprócz tego przydatne stanie się również łóżko ortopedyczne ze specjalnie dopasowanym do potrzeb pacjenta materacem. To wszystko wpłynie na proces szybszego leczenia kręgosłupa. Najważniejsze to nie poddawać się i szukać pomocy u dobrego specjalisty rehabilitacji.