Sprawdzone izolacje pianką PUR

Jeszcze do niedawna stworzenie solidnej i skutecznej warstwy termoizolacyjnej wymagało bardzo dużo pracy, czasu oraz oczywiście pieniędzy. Do stworzenia takiej izolacji dotychczas stosowano głównie styropian a niekiedy również wełnę mineralną. Jakiś czas temu na rynku materiałów budowlanych pojawiła się jednak dla  styropianu spora konkurencja. Jak zapewne wielu z Państwa się domyśla chodzi tutaj o piankę poliuretanową, która od pewnego czasu jest bardzo ceniona w kręgach budowlańców.

Polecane izolacje natryskowe

ocieplanie poddasza pianą w mazowieckimPoczątkowo pianka poliuretanowa o której wspomniałem we wstępie stosowana była głównie w produkcji. Używano jej również jako wypełniacz oraz z jej użyciem tworzono warstwy wygłuszające. Z biegiem lat zaczęto jednak dostrzegać potencjał w tym rodzaju materiałów. Po wielu badaniach oraz licznych testach okazało się, że pianka poliuretanowa posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne. Zaczęto więc podejmować pierwsze próby stworzenia warstw izolacyjnych na poddaszach z użyciem tego materiału. Efekty były zaskakująco dobre i ostatecznie piankę poliuretanową na stałe włączono do grona materiałów stosowanych do tworzenia izolacji termicznych. Jeśli chodzi o ocieplanie poddasza pianą w Mazowieckim w ostatnim czasie dostrzec można bardzo duże zainteresowanie tego typu inwestycjami. Mówiąc o piance poliuretanowej warto również wspomnieć o czasie jakim musimy dysponować jeśli chcemy samodzielnie stworzyć warstwę termoizolacyjną z wykorzystaniem tego materiału. Otóż pokrycie pianką poliuretanową jednego metra kwadratowego zajmuje około 5 minut. Dodatkową zaletą tego materiału jest to że podczas jego stosowania nie musimy posiadać żadnych specjalnych folii, membran, wkrętów czy kleju. Piankę poliuretanową możemy natryskiwać na niemal każdą powierzchnię bez względu na jej kąt nachylenia, strukturę czy też wilgotność. Otwartokomórkowa wersja pianki poliuretanowej jest w stanie przepuszczać parę wodną co ma ogromne znaczenie w przypadku domów świeżo wykończonych, w domu wykonanych z drewna czy też konstrukcji szkieletowych.

Pragnąc zastosować na swoim poddaszu izolację termiczną z użyciem pianki poliuretanowej warto poszukać sprawdzonych firm, które na co dzień takimi inwestycjami się zajmują. Najlepszym miejscem do znalezienia tego typu firm jest oczywiście Internet. Znaleźć tam możemy mnóstwo stron internetowych  należących do wykonawców takich instalacji. Na tych stronach często znaleźć możemy niezbędne informacje związane z nakładaniem pianki oraz galerię przedstawiającą wykonane izolacje.