Skuteczne sposoby zwalczania cellulitu

Cellulit jest problemem, który może dotykać kobiety w różnym wieku. Dzięki nowoczesnej technologii można z nim skutecznie walczyć, choć jeszcze kilka lat temu bywało to problematyczne oraz nieefektywne. Warto dowiedzieć się, skąd bierze się cellulit oraz w jaki sposób można się go skutecznie pozbyć. Dzięki temu możliwe będzie rozwianie wszelkich wątpliwości o obaw kobiet, które od długiego czasu nieskutecznie walczą z tym problemem.

Decydujemy się na zwalczenie cellulitu

zwalczanie cellulituWspółcześnie medycyna estetyczna daje wiele możliwości walki z cellulitem. Nowoczesne metody są bardzo skutecznym uzupełnieniem codziennej walki z tym problemem. Zarówno dobrze zbilansowana dieta, aktywność fizyczna oraz odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry są podstawą domowej walki z tym problemem. Niestety w wielu przypadkach jest to zbyt mało, aby pozbyć się nieestetycznego problemu. Konieczne jest nowoczesne oraz skuteczne zwalczanie cellulitu. W większości profesjonalnych gabinetów możemy znaleźć nowoczesne zabiegi, takie jak mezoterapia igłowa, Vanus Legacy, Icoone, Endermologia LPG, Maximus, kriolipoliza czy Dermapen/Mezopen. Istotne jest to, aby zabieg został właściwie dobrany przez kosmetologa po dokładniejszym przeanalizowaniu problemu oraz ustaleniu ewentualnych przeciwwskazań. Samodzielne działania, takie jak dieta, ćwiczenia i kremy na cellulit umożliwiają zahamowanie rozwoju skórki pomarańczowej. Może być to jednak za mało, aby robić istniejące już grudki tłuszczu. Możliwe jest to jednak przy zastosowaniu zabiegów, które działają bezpośrednio u źródła problemu, czyli w głębszych warstwach skóry. Należy pamiętać, iż każdy przypadek jest indywidualny i w ten sposób powinien być rozpatrywany. Z tego względu konieczne jest nie tylko dobranie odpowiedniego zabiegu, ale jednocześnie jego mocy, poziomu intensywności, częstotliwości wizyt oraz liczby zabiegów. Należy również pamiętać, iż ze względy na sposób formowania tłuszczu możemy wyróżnić cellulit wodny, tłuszczowy oraz cyrkulacyjny.

Jak widać powyżej, cellulit jest powszechnie występującym defektem estetycznym. Nie dotyczy on jednak wyłącznie osób otyłych czy w dojrzałym wieku. Z tego właśnie powodu ważne jest to, aby w razie jego wystąpienia znaleźć skuteczne sposoby walki. Przyczyną powstawania cellulitu tłuszczowego jest nadmierna ilość komórek tłuszczowych. Może to nastąpić na przykład w razie nagłego przyrostu wagi. Cellulit wodny pojawia się głównie u szczupłych osób i jest efektem zaburzeń krążenia krwi oraz limfy. Natomiast cellulit cyrkulacyjny jest połączeniem obu tych rodzajów.