Skuteczna terapia płynnym kolagenem

Choroby zwyrodnieniowe stawów, a także kontuzje prowadzą do dysfunkcji układu ruchu. Towarzyszy temu permanentny ból i stany zapalne, a w konsekwencji dochodzi do procesów degeneracyjnych wymagających interwencji chirurgicznej. Dlatego w celu zabezpieczenia układu kostno-stawowego bardzo ważne znaczenie ma sprawność fizyczna, regularne uprawianie sportów i rozciąganie, a także odpowiednia dieta. Bardzo często osoby cierpiące na dolegliwości stawowe stosują różnego rodzaju suplementy diety, które odbudowują chrząstkę stawową i zapobiegają zmianom w ich obrębie.

Kolagen w leczeniu stawów 

skuteczny kolagen w płynieGłównym składnikiem suplementów na stawy jest kolagen. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, a wśród nich skuteczny kolagen w płynie, który może w znaczny sposób poprawić stan uszkodzonych i obciążonych stawów. W ciele człowieka występuje kilka rodzajów kolagenu. Ten w skórze różni się od występującego w chrząstkach stawowych, który odpowiada za elastyczność i amortyzację. Można wyróżnić ponad 30 typów kolagenu. Dzięki ciekłej postaci jest łatwo przyswajalny przez organizm. Pozyskiwany jest z ryb morskich, kwasu hialuronowego oraz ekstraktu z pestek winogron. Występuje również w postaci glukozaminy. W połączeniu z witaminą C wzmacnia układ ruchu. Płynny kolagen w postaci shotów wpływa na prawidłową produkcję kolagenu w tkankach, a wzbogacony o witaminy zapewnia stawom właściwy metabolizm energetyczny. Lekarze i rehabilitanci polecają kurację kolagenem przy uprawianiu sportów, problemach z układem kostno-stawowym oraz po urazach ortopedycznych. Shoty są wygodne, zwłaszcza podczas wysiłku fizycznego i aktywności. Stosowane są podczas fizjoterapii, jako preparaty wspomagające terapię, zwłaszcza po urazach i zabiegach chirurgicznych. Kolagen podawany jest również w formie iniekcji dostawowych. Podawany kwas hialuronowy bezpośrednio w kolano czy biodro daje bardzo dobre efekty lecznicze. Uzupełnia niedobór mazi, przywraca prawidłową ruchomość stawów i zapobiega degeneracji chrząstki.

Zastrzyki mogą być wykonywane w seriach lub jako skoncentrowany shot o bardzo wysokim stężeniu kwasu. Efekty utrzymują się przez długi czas, a powolna biosynteza kwasu zapobiega rozwojowi procesu chorobotwórczego. Na rynku farmakologicznym jest wiele skutecznych preparatów zawierających kolagen. Wybór najlepszego uzależniony jest od indywidualnych preferencji i zasobu portfela. Najlepsze efekty otrzymuje się przy systematycznym skomplementowaniu kolagenu oraz stosując zoptymalizowaną dietę i prowadząc zdrowy tryb życia.