Różne rodzaje galanterii metalowej

Do wykończeń domów stosuje się zbudowane z wysokiej klasy metalu poręcze, balustrady i inne tego typu elementy zabudowy metalowej. Od zawsze były to sposoby na trwałe wykończenie schód i wystrój wnętrz w najlepszej okazałości. Dzięki galanterii można poprawić lub nadać charakteru swojemu domowi oraz dopełnić wystroju pokojów. Można więc powiedzieć, że nie tylko kolory ścian czy wybór mebli wpływa na poprawę wyglądu wnętrza.

Stalowo metalowe elementy wykończeniowe galanterii

nierdzewna galanteria metalowaŻeby nierdzewna galanteria metalowa nie poddawała się korozji, do jej produkcji używa się tylko stali nierdzewnej, a następnie maluje się ją proszkowo. Niekiedy wykorzystuje się najlepsze elementy metalowe, które są już pomalowane na odpowiedni kolor, a obrabia się je w maszynach numerycznych. Za pomocą lasera da się odpowiednio wygiąć, zagiąć, przyciąć i zmienić kształt na wybrany sposób. Wiele firm wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta, który może chcieć dostać indywidualne zamówienie. Wtedy wysoce zaawansowanie technicznie maszyny mogą sobie nie poradzić z tym zadaniem i stalowe elementy są odpowiednio wyginane i docinane ręcznie. Jednak do grona galanterii metalowej nie należą tylko elementy wystroju domu – są to też nierdzewne oczka, które mają szerokie zastosowanie w przemyśle odzieżowym, kaletniczym, obuwniczym czy tapicerskim. Jako że są to odporne na działanie wody elementy ubrań, pokrywa się je dodatkowo powłoką chroniącą przed wilgocią. Ma to na celu przeciwdziałaniu strzępieniu się i rozrywaniu materiału. W wielu przeciwdeszczowych obuwiach i płaszczach można je znaleźć, bo nie wpływają na nie niekorzystnie żadne opady deszczu. Wtedy są stosowane jako otwory do sznurówek, które nie mogą przemakać przy kontakcie z wodą. Firmy dbające o detale w wykończeniu swoich produktów malują oczka na kolor złoty, niklu lub starego niklu. Można też dobierać ilość metalowych oczek, w zależności od zapotrzebowania. Firmy oferują zazwyczaj zamówienia nie mniejsze niż sto sztuk. Nieco większe i masywniejsze oczka są także sposobem na zawieszenie i utrzymanie planek oraz banerów. To daje im możliwości zastosowania w szeroko pojętej reklamie, która jest bardzo popularna i powszechna.

Niezależnie, czy wykańczamy swój dom, brakuje jak otworów na sznurówki czy mamy swój baner reklamujący, który trzeba zawiesić, w każdym z tych przypadków potrzebne są elementy z zakresu galanterii metalowej. Niezawodne pod względem wodoszczelności pozwalają na swobodne poruszanie się z nimi w trakcie opadów atmosferycznych i przy utrzymywaniu plandek.