Rowery Kross dla zawodowców

 

Nie każdy z nas ma czas na codzienny trening, bo dużo pracuje. Często kupujemy rower po to, żeby móc na nim jeździć do pracy. Ale są też tacy, którzy zawodowo jeżdżą na rowerze i muszą mieć dobry sprzęt. W wyścigach rowerowych, albo w jeździe na torze przeszkód, liczy się najlepszy wynik, a taki możemy osiągnąć tylko dzięki umiejętnością i odpowiedniemu rowerowi. 

Dla kogo są rowery z serii Hexagon?

kross hexagon r5Do jazdy po mieście najlepszy jest rower miejski, bo jedyne przeszkody jakie musi pokonywać, to krawężniki. W miastach są specjalne ścieżki rowerowe, które wyłożone są warstwą asfaltu więc jazda po nich nie wymaga nawet posiadania amortyzatorów. Jeżeli jednak jesteśmy fanem rowerowym, jeździmy po różnych torach przeznaczonych do jazdy wyczynowej, albo po prostu jeździmy zawodowo na dwóch kółkach, to z pewnością zainteresuje nas Kross Hexagon 4.0. Jest to jeden z najlepszych modeli tej firmy. To rower wysokiej klasy w przystępnej cenie. Świetnie się nadaje do trudnych warunkach takich jak górskie trasy, czy leśne ścieżki. Możemy nim jeździć także po profesjonalnych torach z przeszkodami, bo jest idealny do jazdy wyczynowej. Firma Kross specjalizuje się w produkcji specjalistycznych rowerów wykorzystywanych przez zawodowców i sportowców. Stosowany przez tą firmę osprzęt, pochodzi z najlepszych źródeł i zanim zostanie wprowadzony do sprzedaży, to jest wielokrotnie testowany pod wieloma kątami. Model 4.0 z serii Hexagon posiada najwyższej klasy hamulce tarczowe, które zapewniają dobrą kontrolę nad rowerem i szybką reakcję w razie nagłej potrzeby zatrzymania się. Tarczowe hamulce są znacznie lepsze niż szczękowe, ponieważ nie blokują kół, co może grozić wyskoczeniem z roweru przez kierownicę. W rowerze bardzo ważne są też amortyzatory, które odpowiadają za gładką jazdę nawet po wyboistej drodze. Najlepsze są pneumatyczne, ponieważ działają wręcz niewyczuwalnie, a amortyzują wszystkie wstrząsy i drgania do minimum. Rower Hexagon jest bardzo lekki, ponieważ jego rama jest wykonana z aluminium, które zostało dodatkowo wzmocnione.

Zakup dobrego roweru firmy Kross musi się wiązać z wydatkiem rzędu kilku, kilkunastu tysięcy złotych, bo posiada wysokiej klasy osprzęt. Firma Kross jest znanym producentem rowerów, które są wykorzystywane na prestiżowych konkursach i zawodach, gdyż są produkowane z najlepszych komponentów. Rower najlepiej przetestować przed zakupem, bo nie każdemu będzie odpowiadał model górski, szosowy, czy treningowy. Najtaniej go nabędziemy w sklepie internetowym.