Rower jako prezent komunijny

 

W życiu każdego rodzica istnieje kilka ważnych dat w trakcie okresu wychowywania ich dzieci, które są wspominane latami. W tradycji naszego społeczeństwa pierwszą z takich dat jest z pewnością chrzest dziecka, który wiąże się z organizacją mniejszego lub większego przyjęcia przynajmniej dla najbliższej rodziny i rodziców chrzestnych. Ostatnią ważną datą z punktu widzenia wychowania dziecka jest z kolei jego ślub, natomiast nie można zapominać też o komunii świętej, która jest bardzo ważna też dla samych dzieci.

Popularność rowerów jako prezentów na komunię

jakie rowery na komunię dla dziewczynPomijając już kwestię duchową, komunia jest dla wielu dzieci długo wyczekiwanym wydarzeniem nie tylko ze względu na sam fakt przyjęcia pierwszej komunii świętej w kościele, ale też z uwagi na prezenty, które zgodnie z tradycją są im wręczane przez zaproszonych gości. Pomimo upływu lat i zmieniającej się mody na różne formy takich prezentów, niezmienną popularnością cieszą się rowery, które nadal należą do najczęściej kupowanych prezentów z okazji komunii. Wielu osobom kojarzą się one jednak z prezentem dla chłopców i nie każdy wie jakie rowery na komunię dla dziewczyn będą odpowiednie. Z pomocą przychodzą tu sprzedawcy w dobrych sklepach rowerowych, którzy doskonale orientują się nie tylko w specyfikacji technicznej rowerów, ale też w trendach panujących obecnie wśród młodzieży. Często jest bowiem tak, że dziewczyny marzą o dokładnie takich samych rowerach, jak chłopcy i też liczy się dla nich marka, jakość i ilość przerzutek. Faktem jednak jest to, że dla dziewczynek mimo wszystko częściej wybierane są modele ze skośną ramą, zamiast typowej ramy dla rowerów górskich. Zresztą właśnie kupując rower dla dziewczynek mamy tak naprawdę większy wybór, niż w przypadku chłopców, którzy oczekują niemal wyłącznie różnych modeli rowerów górskich. Dla dziewczyn można kupić nie tylko typowo górskie jednoślady, ale też bardziej delikatne i miejskie rowery wyposażone bardzo często w koszyk i akcesoria, które nadają im typowo damskiego charakteru.

Zakup prezentu na komunię od zawsze stanowił nie małe wyzwanie dla najbliższych członków rodziny dziecka przystępującego do tego sakramentu. Zakup roweru przypada zazwyczaj rodzicom lub rodzicom chrzestnym, ale niemal zawsze jednoślad pojawia się na liście prezentów na komunię niezależnie od płci dziecka. Okres komunijny jest też ważnym czasem dla całej branży producentów rowerów w Polsce co jasno wskazuje, że sprzedaż rowerów w naszym kraju jest mocno związana z prezentami komunijnymi tak samo, jak dwadzieścia lat temu.