Rodzaje rębaków do drewna

Rębaki to grupa bardzo popularnych od wielu lat urządzeń do przerobu odpadów drzewnych pozostających po wycinkach leśnych i pielęgnacyjnych. Służą przede wszystkim do zrębkowania gałęzi wraz z odrostami i pni drzew o mniejszej średnicy. Rębaki bardzo dobrze wpisują się w uzasadniony, modny trend propagujący oszczędne gospodarowanie coraz mniejszymi, cennymi zasobami drzewnymi. Na rynku dostępnych jest bardzo duża ilość modeli rębaków o zróżnicowanych parametrach.

Solidne i wydajne rębaki do drewna

nowy rębak do gałęzi spalinowyRacjonalne gospodarowanie zasobami drzewnymi to obecnie konieczność wynikająca z coraz większej świadomości ekologicznej oraz z rosnących cen materiału drzewnego. Jedną z przyczyn jest również możliwość skutecznego zagospodarowania przetworzonych na zrębki odpadów drzewnych w postaci gałęzi. Zrębki są bardzo dobrym surowcem do produkcji ekologicznego opału w postaci pelletu lub brykietu drzewnego. Zrębki są również bardzo chętnie wykorzystywane przez branżę ogrodniczą. Rębaki występują w wielu wersjach. Najbardziej oczywistym kryterium podziału jest rodzaj zastosowanego napędu pozwalający wyróżnić rębaki elektryczne, spalinowe oraz ciągnikowe. Największą popularnością cieszą się uniwersalne rębaki spalinowe. Producenci dostarczają na rynek rębaki spalinowe o różnorodnych parametrach roboczych. Każdy kto rozważa inwestycję w nowy rębak do gałęzi spalinowy może z łatwością dobrać odpowiedni do potrzeb i wymagań sprzęt. Rębaki spalinowe produkowane są z myślą o profesjonalnych i domowych użytkownikach. Bardzo pozytywnym zjawiskiem jest rozwój polskich firm oferujących świetne rębaki spalinowe w bardzo dobrych cenach. Zakup nowego rębaka to najlepszy sposób by wejść w posiadanie wydajnego i bezawaryjnego urządzenia. Poza tym można liczyć na gwarancję oraz serwisowanie. Nowy rębak to pewność zgodność opisu z rzeczywistymi parametrami pracy. Rębaki spalinowe oferowane są w dwóch wersjach zależnie od typu mechanizmu tnącego. Mechanizm tnący przyjmuje formę tarczy lub bębna. Na nich osadza się bardzo odporne mechaniczne stalowe noże  tnące. Często, już fabrycznie są umieszczane na ramach lub platformach kołowych by umożliwić mobilność, a tym samym pracę bezpośrednio w terenie.

Nowoczesne rębaki do drewna to urządzenia bardzo wydajne, proste i bezpieczne w obsłudze. Zbudowane są z bardzo dobrych, odpornych materiałów. Posiadają szereg mechanizmów sterowanych za pomocą elektronicznych paneli sterowania. Coraz więcej podmiotów gospodarczych decyduje się na zakup rębaków by wzbogacić swój park maszynowy lub aby rozpocząć przygodę z prowadzeniem własnej firmy.