Rodzaje pieczątek w sklepach internetowych

Zakładając własną działalność gospodarczą, oraz świadcząc usługi w kancelariach, gabinetach czy biurach, będziemy musieli zamówić pieczątkę, na której będą widniały wszystkie niezbędne dane. Produkcją pieczątek zajmują się wyspecjalizowane firmy, które posiadają strony internetowe, na których możemy dokonywać zamówienia konkretnej pieczątki. W ofercie firm je produkujących najdziemy wiele różnych wersji oraz modeli pieczęci firmowych. Jakie konkretnie modele możemy wybrać?

Modele pieczątek firmowych oferowanych przez producentów

pieczątkiPierwszym i najważniejszym rodzajem pieczątki oferowanej przez producenta są prostokątne pieczątki standardowe. Mają one szerokość około 60 mm i mogą być używane w każdej sytuacji. Pieczątka standardowa jest najczęściej spotykanym typem pieczęci firmowej i imiennej. W ramach pieczątki standardowej możemy wyróżnić także wersje mniejsze (około 48 mm szerokości) i większe (około 70 mm szerokości). Dużą popularnością cieszą się także pieczątki kieszonkowe. Umożliwiają one swobodną działalność osobą, bardzo często przemieszczającym się w różne miejsca. Dzięki małym rozmiarom tego rodzaju pieczęci, możliwe jest zabranie jej ze sobą praktycznie w każdej sytuacji. Tego typu pieczęci mają kształt myszki komputerowej lub mogą być stylizowane na klasyczny, owalny stempel małych rozmiarów. Przedsiębiorcy i urzędnicy często zgłaszają zapotrzebowanie na pieczątki owalne. One również wstępują w różnych rozmiarach, a ich wielkość jest w prostej linii uzależniona od wielkości loga, godła czy tekstu, który ma być na niej umieszczony. Pieczęci okrągłe, mieszczą od 2 linii do nawet 9 linii tekstu. Wiele firm ceni sobie także ofertę profesjonalnych pieczątek zbudowanych z metalu. Są one cenione za swoją wytrzymałość oraz precyzję działania. Duże pieczęci szkieletowe są odporne na intensywne korzystanie z nich przez bardzo długi czas. Ich modele różnią się między sobą wysokością, a także wielkością podstawy całej pieczęci. Te parametry klient podaje przy zamawianiu konkretnego modelu, a gotowy produkt jest dostarczany do kontrahenta w szybkim czasie od złożenia zamówienia.

Oprócz pieczęci z danymi firmy oraz osoby dużą popularnością cieszą się na przykład specjalne datowniki w formie pieczęci. Swoim wyglądem przypominają one zwykłe pieczątki, lecz mogą być oferowane z płytą lub bez płyty tekstowej, która okala konkretną datę. Datowniki mają funkcję ustalania odpowiedniej daty, co jest przydatne w wielu prywatnych i państwowych firmach bądź instytucjach.