Realizacja domu systemowego w Warszawie

Budowa domów w podwarszawskich miejscowościach i samej stolicy to bardzo ciekawe przedsięwzięcie. Z reguły bogate kieszenie warszawiaków nie szczędzą na pomysłach, w związku z czym praca na budowie nie jest tylko nudną rutyną, a często można być częścią budowy czegoś naprawdę wyjątkowego. Pracując w firmie budowlanej budującej domy dla warszawiaków obserwuję coraz częściej trend budowy budynków systemowych.

Realizacja budowy domu systemowego w Warszawie

domy systemowe w WarszawieWarszawiacy lubią oszczędzać swój czas. Nic dziwnego, gdyż żyją w mieście, gdzie leci on bardzo szybko, dlatego także podczas budowy domów nie jest on zbytnio trwoniony. Bardzo często inwestycje związane z budową domów opierają się na budownictwie systemowym. Można nawet powiedzieć, że domy systemowe w Warszawie są jednym z najczęściej wybieranych sposobów budowy budynku jednorodzinnego. Taki system opiera się na tym, że główne elementy konstrukcyjne całego budynku są już wcześniej przygotowywane w fabryce i po wybraniu odpowiedniego projektu i rozpoczęciu budowy całość jest transportowana bezpośrednio na miejsce, gdzie się ona znajduje i następuje szybkie i sprawne złożenie całości. Dobre systemy mają opracowane sprawne, szybkie i solidne metody łączenia poszczególnych elementów, tak, że cały proces nie dość, że przebiega wyjątkowo szybko, to jeszcze jest to na tyle trwałe i solidne połączenie, że wytrzymuje cały okres eksploatacji budynku. Złożenie całego budynku pod warunkiem, że ma się sprawną logistykę i nie występuje przerwa w dostawie elementów zajmuje co najwyżej kilka dni. Po złożeniu głównej konstrukcji następuje czas na wykonanie poszycia, dachu i wnętrza budynku. W mojej firmie tymi kwestiami zajmują się już oddzielne ekipy, które wyspecjalizowały się w tych zadaniach. Dzięki dużemu doświadczeniu także ten proces nie trwa zbyt długo i jest wykonany naprawdę solidnie. Nie spotkałem się jeszcze z budową która trwałaby więcej niż okres jednego miesiąca, chyba, że na budowie wystąpiłyby nieoczekiwane okoliczności, ale raczej rzadko się one zdarzają.

Pracując przy różnych realizacjach zarówno w technologii systemowej jak i tradycyjnej budowie stwierdzam, że praca na tej pierwszej jest o wiele bardziej satysfakcjonująca. W krótkim okresie czasu można cieszyć się z efektów swojej pracy i dzięki temu czuć większą satysfakcję z własnego wkładu. Obserwowałem często jak w krótkim czasie powstają całe osiedla domów wykonanych w tej technologii, które funkcjonują już długie lata bez większej awarii aż do dzisiaj.