Przywrócenie elastyczności skóry

Starzejąc się, tracimy sprężystość skóry, ponieważ w naszych tkankach zanikają włókna kolagenowe i zmniejsza się produkcja elastyny. Na twarzy zaczynają pojawiać się drobne albo głębokie zmarszczki, bruzdy, a nawet zapadnięcia. Wiele osób nie chce pogodzić się z nieubłaganym upływem czasu i decyduje się na radykalne kroki. Czy na pewno musimy korzystać z inwazyjnych metod chirurgicznych, aby cofnąć oznaki starzenia?

Lifting bez skalpela

lifting twarzyObecnie możemy skorzystać z bogatej oferty gabinetów kosmetycznych, zamiast godzić się na chirurgiczną interwencję, która zostawi blizny i będzie wymagała długiej rekonwalescencji. Przykładem bezinwazyjnego zabiegu liftingującego nanomezoterapia bezigłowa. Jest to bezpieczna terapia niepozostawiająca ran na skórze. Opiera się na zastosowaniu mikroprądów do odżywienia głęboko położonych komórek, a także do poprawienia przepływu limfy i krążenia krwi. Metoda ta sprawdza się przy wygładzaniu zmarszczek, dlatego może z powodzeniem zastąpić lifting twarzy. Podobne efekty można uzyskać poprzez zastosowanie kwasu glikolowego, który pozyskuje się z soku trzciny cukrowej. Dzięki bardzo małej cząsteczce doskonale wnika w skórę. Zabieg wpływa korzystnie na warstwę rogową naskórka, ponieważ delikatnie go złuszcza i pozwala na lepsze wchłanianie składników aktywnych aplikowanych na twarz. Kwas glikolowy stymuluje regenerację komórek i wzmacnia włókna podporowe skóry, dzięki czemu daje efekt anti-ageing. Można go stosować jako ekspresowy lifting przed ważnymi uroczystościami. Zabieg zwiększa produkcję mukopolisacharydów, przyśpiesza odnowę komórkową, reguluje zaburzenia rogowacenia, a przez to zmiękcza i wygładza skórę oraz spłyca blizny. Można także zdecydować się na kurację bazującą na właściwościach kwasów huminowych, które poprawiają strukturę skóry i zwężają pory poprzez pobudzenie produkcji kolagenu. Współcześnie stosuje się także peelingi chemiczne, takie jak kwas fitowy, które działają silnie antyoksydacyjnie na cerę i obkurczają naczynia krwionośne.

Istnieje wiele sposobów na poprawienie elastyczności skóry bez chirurgicznej interwencji. W gabinetach kosmetycznych spotkamy się z szeroką gamą zabiegów na twarz, szyję i dekolt, które przywrócą jędrność i zregenerują naskórek. Przykładami takich metod są nanomezoterapia bezigłowa, terapia kwasem glikolowym lub produktami modelującymi owal twarzy, a także zabiegi peelingiem chemicznym. Pomagają one zdecydowanie wygładzić zmarszczki i zmniejszyć widoczność bruzd, dzięki czemu poddająca się im osoba może się odmłodzić o kilka lub kilkanaście lat.