Przenośne ogrodzenie stalowe

W obiektach niedawno wybudowanych, w których wykonywane są prace wykończeniowe lub też ostatnie etapy konstrukcyjne zazwyczaj brakuje ogrodzenia. Jest ono bowiem stawiane na samym końcu procesu konstrukcyjnego, o ile jest w ogóle przewidziane. Z racji braku systemów alarmowych, a często również otwartych wejść przez które osoby niepowołane mogłyby dostać się na teren budynku, wymagane jest ich ogrodzenie.

Lekkie ogrodzenia przenośne do budynków użytkowych

przenośne ogrodzenia dla firmPostawienie stałego ogrodzenia na naszym terenie nie było możliwe, dlatego też postanowiliśmy na czas prac wykończeniowych wykorzystać przenośne ogrodzenia, podobne do tych jakie używają firmy budowlane. Nie widzieliśmy jednak potrzeby zaopatrywania się w duże i kosztowne ogrodzenia blaszane, decydując się na zakup ogrodzeń ażurowych, wykonanych ze stalowych prętów. Tego rodzaju przenośne ogrodzenia dla firm budowlanych i prywatnych nabywców były ogólnodostępne, i pojawiały się w dużych ilościach w większości marketów budowlanych i hurtowni wyposażenia pracowniczego. Zalety takiego ogrodzenia były widoczne na pierwszy rzut oka. Jest ono bowiem bardzo lekkie, więc przetransportowanie całego ogrodzenia do otoczenia dużego terenu nie należy do szczególnie kłopotliwych zadań, może być rozstawione błyskawicznie i relokowane równie szybko. Ogrodzenia te nie są przeznaczone do stałego użytku, dlatego zamocowanie ich na stałe w jednym miejscu nie jest łatwe, aczkolwiek tymczasowe przytwierdzenie segmentów ogrodzenia do podłoża jest jak najbardziej możliwe, zwłaszcza jeśli ma ono funkcjonować w jednym miejscu przez długi czas. Mimo prostoty wykonania, lub też dzięki niej, jak twierdzą niektórzy pracownicy, lekkie ogrodzenie ze stalowych prętów należy do najtrwalszych i najbardziej niezawodnych ogrodzeń tymczasowych, będąc jednocześnie konstrukcją odporną na wszelkie uszkodzenia, łatwą do ewentualnej naprawy w razie potrzeby, jak również doskonale spełniającą swoje zadanie.

Wysokie panele ogrodzenia są bowiem bardzo trudne do pokonania, a wszelkie próby wejścia na ogrodzony teren mogą być zauważone od razu. Ogrodzenie po dostarczeniu do miejsca docelowego może być postawione bardzo niewielkim nakładem czasu w ledwie kilka minut, i od razu spełniać swoje zadanie bez żadnych większych prac montażowych. Oczywistą zaletą jest tu również bardzo niska cena, na tyle atrakcyjna by zakup ogrodzenia był wydatkiem niemal niezauważalnym pośród innych kosztów materiałów i wyposażenia placu budowy czy wykończenia już wybudowanego obiektu.