Prozdrowotny alkohol na prezent

Wódka to ulubiony alkohol zatrważająco wielu Polaków. Ten bezbarwny trunek ukochał sobie wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe. Wesela, urodziny, spotkania integracyjne, wszelkiego rodzaju rocznice i okazje do świętowania to idealny pretekst do spożycia sporej dawki tego wprowadzającego w wesoły stan upojenia napoju. I choć większości alkohol kojarzy się jako coś szkodliwego dla zdrowia, to okazuje się, że wódka posiada także właściwości prozdrowotne.

Wódka jako alkohol prozdrowotny?

polecane ekskluzywne alkohole na prezentCzysta wódka to trunek będący mieszaniną etanolu oraz wody. Stężenie alkoholu w przeciętnej flaszce wódki wynosi około czterdziestu procent, chociaż wartość ta waha się zależnie od rodzaju wódki. Popularne ostatnimi czasy stały się wódki smakowe. Mięta, grejpfrut, limonka, czy też mango z cytryną, to tylko kilka ciekawych smaków, które oferują producenci tego wyrazistego w smaku napoju. Wódki smakowe są zazwyczaj słabsze od wódki klasycznej. Ciekawy może być fakt, że w Stanach Zjednoczonych stężenie alkoholu w wódce może wynosić maksymalnie trzydzieści procent. Czy więc alkohol o takiej mocy nie powinien być trunkiem szkodliwym? Niekoniecznie. Oczywiście wszystko zależy od częstokliwości oraz ilości spożywanego trunku, jednakże udowodniono, że wódka w niewielkich ilościach działa dobrze na zdrowie. Tak, wbrew pozorom napój ten posiada właściwości prozdrowotne. Wódka pomaga mierzyć się z osteochondrozą, jedną z „chorób naszych czasów”. To schorzenie, które charakteryzuje się chronicznym bólem pleców i szyi, czasem także ramion i rąk. Oczywiście w tym przypadku wódki nie zaleca się pić, a jedynie zrobić z niej okład. Nie jest to jedyne prozdrowotne działanie wódki. Trunek ten pomaga też pozbyć się rakotwórczych wolnych rodników, oraz obniża cholesterol. Dlatego też picie wódki nie powinno być przesadnie stygmatyzowane przez społeczeństwo. Wódka to ukochany przez Polaków napój, który oprócz posiadania dobroczynnych właściwości, nada się także na prezent. Tak właściwie, to jeżeli o polecane ekskluzywne alkohole na prezent chodzi, to wódka jest niekwestionowanym liderem rynku. To w końcu trunek, który pije niemalże każdy, w przeciwieństwie do specyficznej w smaku whisky, czy przekombinowanych win.

Jak to jest więc z tą wódką? Pomaga czy szkodzi? W niewielkich dawkach, jak najbardziej, wódka pomaga na wiele schorzeń i przypadłości. Spożywanie tego trunku w większych ilościach niesie ze sobą pewne ryzyko, ale wystarczy zachować rozwagę by ustrzec się negatywnych wpływów tego wysokoprocentowego alkoholu na zdrowie.