Profesjonalny podsłuch na telefon

 

Podsłuch telefonu to specjalistyczne oprogramowanie, które instaluje się w aparacie, aby uzyskać dostęp do danych użytkownika. Podsłuchujący śledzi urządzenie za pomocą innego numeru telefonu lub otrzymuje informacje w postaci plików na podany adres e-mail.

Czy warto założyć podsłuch w telefonie?

podsłuch na telefonPodsłuch pozwala nagrywać lub słuchać na żywo rozmowy prowadzone z telefonu (często wraz z nasłuchem jego otoczenia), monitorować wysyłane wiadomości tekstowe i zdjęcia, uzyskać dostęp do kontaktów oraz innych danych zapisanych na urządzeniu. Często umożliwia także śledzenie aktualnej lokalizacji aparatu. Nowoczesne podsłuchy są praktycznie niewykrywalne dla użytkownika smartfona, ponieważ działają w tle i nie pozostawiają widocznych śladów. Podsłuchy telefonu to rozwiązanie pozwalające dyskretnie śledzić jego użytkownika. Tego typu programy najczęściej wykorzystują rodzice, którzy chcą wiedzieć, jak ich pociecha korzysta ze smartfona oraz w jakim miejscu aktualnie się znajduje. Kontrola rodzicielska pozwala zapewnić maluchowi lub nastolatkowi bezpieczeństwo, chronić przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci (narkomania, pedofilia, złe towarzystwo) czy sprawdzać frekwencję w szkole (w tym celu idealnie sprawdzi się aktualna lokalizacja GPS i rysowanie mapy przebytej trasy). Kolejnym użytkownikiem programów szpiegujących są pracodawcy, którzy chcą na bieżąco monitorować pracowników i podnosić w ten sposób wydajność w firmie. Podsłuch pozwala kontrolować miejsce pobytu pracowników terenowych (np. przedstawicieli handlowych), sprawdzać, czy w godzinach pracy nie zajmują się prywatnymi rozmowami, przeglądaniem Internetu oraz innymi czynnościami obniżającymi ich wydajność. Z całą pewnością podsłuch na telefon doskonale sprawdzi się także dla osób, które: chcą zabezpieczyć smartfona na wypadek kradzieży (aparat będzie można w każdej chwili zlokalizować), podejrzewają pracowników o kradzież firmowych danych, chcą zadbać o bezpieczeństwo swoje lub bliskiej osoby (za jej zgodą).

Istnieje wiele metod na podsłuch w telefonie. Podsłuchiwanie rozmów jest możliwe za pomocą podsłuchu na warstwie protokołów komunikacji GSM. Taki podsłuch na telefonie wykorzystuje fałszywą stację bazową, która podłączana jest do telefonu. Stacja pozwala na podsłuchiwanie telefonu danej osoby. Nazywana jest ona jaskółką, a fachowo to fałszywe BTS, nazywane IMSI Catcher. Po włączeniu IMSI Catchera telefony komórkowe w okolicy zauważają mocniejszy sygnał sieci, dlatego automatycznie przepinają się na taki nadajnik.